Глибоцька громада

Чернівецька область, Глибоцький район

Правила благоустрою території населенних пунктів Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади

Дата: 12.02.2020 17:07
Кількість переглядів: 157

Правила благоустрою території населенних пунктів Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Правила благоустрою території (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території громади, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території громади виконавчими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.

1.2. Об'єкти благоустрою  використовуються відповідно до їх функціонального  призначення  для  забезпечення  сприятливих  умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.

1.3. Організацію благоустрою  забезпечують органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території об`єднаної громади. 

1.4. Повноваження Глибоцької селищної ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, "Про органи самоорганізації населення", іншими нормативно-правовими актами України.  

1.5. Глибоцька селищна рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

1.6. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

1.7. Правила діють на підставі Конституції України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, ”Про поховання та похоронну справу” “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання пива та слабоалкогольних напоїв”, ”Про заходи щодо попередження і зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення”, чинного законодавства України.

1.8. Правила містять загальнообов'язкові на території об’єднаної громади норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.

 

Розділ 2. Визначення термінів

 

2.1. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:

2.1.1. Балансоутримувач - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацією згідно з законом.

2.1.2. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з  інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та   екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населенних пунктів з метою її раціонального використання,  належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.1.3. Бульвар - озеленена територія вздовж проспекту, транспортної магістралі, вулиці або набережної з алеями і доріжками для пішохідного руху і короткочасного відпочинку.

2.1.4. Відтворення будинків та споруд, їх фасадів – комплекс заходів з відбудови втрачених пам’яток архітектури та історії за достовірними науковими даними і первинними проектними матеріалами.

2.1.5. Відходи -  будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності, і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення, та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Відходи побутові (тверді, рідкі) – усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, поламані меблі, харчові рештки), а також сміття з вулиць (крім листя в період масового листопаду) та відходи після ремонту.

Відходи промислові – рештки сировини, матеріалів, або напівфабрикатів, що утворюються під час виготовлення продукції, і які втратили свої корисні властивості в процесі фізико-хімічної переробки.

2.1.6. Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.

2.1.7. Автомобільна дорога, вулиця (дорога) – частина території,  призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними і підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху, і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально побудовані тимчасові дороги, крім довільно накатаних доріг (колій).

2.1.8. Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.

2.1.9. Дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.

2.1.10.  Елементи благоустрою:

1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок;

2) зелені насадження (дерева, кущі, газони, квітники), у тому числі снігозахисні та протиерозійні, уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об'єктах благоустрою   загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових та інших територіях;

3) будинки та споруди, їх фасади;

4) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;

5) будівлі та споруди системи інженерного захисту території, санітарні споруди;

6) комплекси та об'єкти монументального мистецтва;

7) спортивні споруди;

8) обладнання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів;

9) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;

10) технічні засоби регулювання дорожнього руху, у тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки, будинки-пости;

11) засоби та обладнання зовнішньої реклами;

12) ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам'ятників;

13) телефонні автомати загального користування;

14) малі архітектурні форми для підприємницької діяльності;

15) малі архітектурні форми некомерційного призначення;

16) шлагбауми та інші огородження, що встановлюються з метою обмеження проїзду або контролю за переміщенням транспортних засобів;

17) урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;

18) садові лави;

19) вуличні годинники, меморіальні дошки;

20) громадські вбиральні;

21) інші елементи благоустрою населенних пунктів.

2.1.11. Замовник будівельних робіт – особа, що укладає договори на проектування та проведення будівельних робіт, контролює виконання договірних зобов’язань, здійснює інші функції відповідно до законодавства.

2.1.12. Заходи з благоустрою - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

2.1.13. Кладовище - відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації  поховання та утримання місць поховань.

2.1.14. Користувачі дорожніх об'єктів - учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, які знаходяться в межах „червоних ліній” вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.

2.1.15. Лісопарк – лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.

2.1.16. Майданчик сезонної торгівлі – об’єкт благоустрою, на якому надаються в тимчасове користування місця для продажу товарів та надання послуг сезонного характеру.

2.1.17. Мала архітектурна форма некомерційного призначення – штучний архітектурно-об’ємний елемент (бесідки, ротонди, перголи, трельяжі, арки, павільйони, знаки та ін.).

2.1.18. Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до 30 кв. метрів) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.

2.1.19. Механізоване прибирання – прибирання території із застосуванням поливомиючих, підмітально-прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.

2.1.20. Металевий гараж (тимчасова споруда) – споруда для зберігання транспортних засобів з терміном експлуатації, встановленим правоустановчим документом (рішенням селищної ради або виконавчого комітету), яка виконується з полегшених металоконструкцій і встановлюється тимчасово.

2.1.21. Міст - споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд. За класами мости підрозділяються на: малі – довжиною до 25 м, середні – довжиною до 100 м, великі – довжиною більше ніж 100 м, позакласові – довжиною більше ніж 500 м.

2.1.22. Місце для організації ярмарку - об’єкт благоустрою населенного пункту з визначенням меж земельної ділянки в натурі, яка використовується для проведення ярмарків та/або улаштування майданчиків сезонної торгівлі.

2.1.23. Набережна - озеленена та благоустроєна транспортна та пішохідна магістраль вздовж берега річки або водоймища.

2.1.24. Об'єкти благоустрою – сукупність усіх територій , що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших. Об'єкти благоустрою:

1)   території загального користування:

-          парки (лісопарки, парки культури та відпочинку, спортивні, дитячі, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, зони зелених насаджень, сквери та майданчики для дозвілля та відпочинку;

-          пам'ятки культурної та історичної спадщини;

-          майдани, площі, набережні;

-          вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

-          пляжі;

-          кладовища;

-                   місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування транспорту);

-          місця для зупинки маршрутних транспортних засобів;

-          мости, шляхопроводи;

-          місця для організації ярмарків, майданчики сезонної торгівлі;

-          інші території загального користування в межах населенних пунктів;

2) прибудинкові території;

3) території будівель та споруд інженерного   захисту територій;

4) території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарювання та закріплені за ними території на умовах договору;

5) інші території в межах території населенних пунктів.

2.1.25. Об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні, або створені людиною об'єкти, незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність.

2.1.26.Пам'ятка - об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

2.1.27. Парк – самостійний архітектурно-організаційний комплекс, який виконує санітарно-гігієнічні функції і призначений для короткочасного відпочинку населення.

2.1.28. Паспорт зовнішнього оздоблення фасаду – складова частина проектної документації, в якому визначається матеріал оздоблення, кольорові рішення фарбування фасадів та їх елементів, що окремо погоджується органами архітектури.

2.1.29. Прибудинкова територія - територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.

2.1.30. Проїзна частина – частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.

2.1.31. Зовнішня реклама – реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїзною частиною вулиць і доріг. До обладнання зовнішньої реклами відносяться опори, блоки тощо.

2.1.32. Рекламні засоби – засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні, плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо).

2.1.33. Реконструкція будинків та споруд – комплекс будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.

2.1.34. Ремонт – комплекс операцій з відновлення стану об’єкта та (або) збільшення його довговічності.

2.1.35. Ремонт будинків та споруд:

а) поточний – комплекс  ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов’язаний зі зміною її техніко-економічних показників;

б) капітальний – комплекс  ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.

2.1.36. Ручне прибирання – прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.

2.1.37. Робоче місце – місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

2.1.38. Сквер – упорядкована й озеленена ділянка, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населенного пункту та призначена для короткочасного відпочинку населення.

2.1.39.Спортивні споруди – окремі будівлі і комплекси споруд, призначені для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, а також змагань з різних видів спорту.

2.1.40. Суб'єкти у сфері благоустрою  – учасники відносин у сфері благоустрою , а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

2.1.41. Територія – сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, скверів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, мостів, шляхопроводів, підземних пішохідних переходів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших у межах населених пунктів.

2.1.42. Утримання в належному стані території – використання  її за призначенням відповідно до генерального плану населених пунктів, іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою територій населених пунктів, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.

2.1.43. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність,  спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

2.1.44. Фасад – обмежена поверхня архітектурного об’єкта (частіше вертикальна).

2.1.45. Шляхопровід – інженерна споруда мостового типу над іншою дорогою (залізницею) в місці їх перетину, що забезпечує рух по ній на різних рівнях та дає можливість з'їзду на іншу дорогу.

2.1.46. Ярмарок – захід, під час якого надаються в тимчасове користування місця для здійснення торговельної діяльності, надання побутових послуг та послуг громадського харчування з метою створення для продавців і покупців товарів та послуг належних умов. Ярмарок організовується на певний період з метою забезпечення населення товарами безпосередньо від виробника, ознайомлення з новою продукцією.

2.2.Інші терміни у цих Правилах вживаються у значеннях, що визначені кодексами України, законами України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про рекламу», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», «Про охорону культурної спадщини», «Про планування та забудову територій», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про поховання та похоронну справу», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», іншими  нормативно-правовими актами України.

 

Розділ 3. Права та обов'язки громадян у сфері благоустрою.

 

3.1. Громадяни у сфері благоустрою населенних пунктів мають право:

3.1.1. Користуватись об'єктами благоустрою.

3.1.2. Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території.

3.1.3. Вносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою.

3.1.4. Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про  затвердження  правил благоустрою території  та  внесення  до них змін, а також роз'яснення їх змісту.

3.1.5. Брати участь у здійсненні заходів з благоустрою, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою.

3.1.6. Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров'ю або майну громадян.

3.1.7. Звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну  чи здоров'ю   громадян   внаслідок  дій  чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

3.2. Громадяни   у   сфері   благоустрою  зобов'язані:

3.2.1. Утримувати в належному стані власні, або закріплені за ними в установленому порядку території. При будівництві будинків, споруд та інших об'єктів озеленювати та упорядковувати земельні ділянки за рахунок власних коштів, відповідно до затверджених проектів.

3.2.2. Дотримуватися Правил благоустрою   території.

3.2.3. Не порушувати права і законні інтереси інших громадян та суб'єктів благоустрою.

3.2.4. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

3.2.5. Укладати самостійно, або разом з іншими громадянами, договори на вивезення твердих побутових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм (за винятком випадків, коли плата за вивезення відходів є у складі квартплати або плати за утримання будинку та прибудинкової території).

          Забороняється складування будівельних матеріалів, а також  винесення сміття з прибудинкових територій на проїзну частину доріг та зелену зону.

3.2.6. Дотримуватись правил утримання домашніх тварин. 

3.2.7. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, законами України, цими Правилами, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами України. 

 

Розділ 4. Права та обов'язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою.

 

4.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою міста мають право:

4.1.1. Брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій.

4.1.2. Брати участь в обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з благоустрою.

4.1.3. Користуватись об'єктами благоустрою, брати участь в заходах з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів та тротуарів, інших об’єктів благоустрою.

4.1.4. Вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території  або призводять до її нецільового використання.

4.1.5. Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю або здоров'ю громадян, їх майну та майну юридичної особи.

4.1.6. Брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об'єктів благоустрою, які їм належать.

4.1.7. Вносити на розгляд органів місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою.

4.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою міста зобов'язані:

4.2.1. Утримувати в належному стані території, надані  їм  в установленому законом порядку, у тому числі закріплені за ними об'єкти благоустрою (їх частини) та прилеглі території.

4.2.2. Здійснювати благоустрій території житлової та громадської забудови з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, а також встановлених державних стандартів, норм і правил.

4.2.3. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель, споруд, огорож за рахунок власних коштів. Регулярно оновлювати написи назв вулиць та номерних знаків на будинках, назви підприємств, установ, організацій тощо.

4.2.4. Усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.

4.2.5. Усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку.

4.2.6. Проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).

4.2.7. У процесі утримання об'єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення належних та безпечних умов їх функціонування та  утримання їх у чистоті і належному стані.

4.2.8. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, відповідно до чинного законодавства.

4.2.9. Вивозити, або, на підставі укладених договорів із спеціалізованими підприємствами, забезпечувати вивезення сміття, відходів (у тому числі твердих побутових, негабаритних, будівельних, харчових та інших) згідно з вимогами діючих санітарних норм.

4.2.10. Забезпечувати розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами.

4.2.11. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм згідно з паспортами, затвердженими уповноваженими особами.

4.2.12. Відповідно до встановлених норм та правил за рахунок власних коштів впорядковувати надані земельні ділянки та прилеглі території.  

4.2.13. Розташовувати об`єкти торгівлі, громадського харчування, побутових послуг та розваг на територіях парків та біля пам`ятників культурної та історичної спадщини виключно  за  погодженням  з  управлінням  культури  та  туризму,  управлінням  розвитку    

підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики, управлінням містобудування та архітектури, управлінням житлово-комунального господарства,  органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

4.2.14. При будівництві будинків, споруд та інших об'єктів озеленювати та упорядковувати земельні ділянки та прилеглі території за рахунок власних коштів, відповідно до затверджених проектів. Після завершення будівельних або ремонтних робіт приводити прилеглу територію та, за умови пошкодження, іншу територію у первинний стан, для чого покласти новий шар асфальтобетонного покриття або плитку. При цьому, суб’єкт благоустрою повинен обрати покриття, яке переважає на сусідніх територіях, щоб забезпечити однаковий охайний вигляд територій.

4.2.15. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, законами України, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами. 

 

Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій.

 

5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою.

5.1.1. Балансоутримувач забезпечує утримання у належному стані та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами, або може залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.

5.1.2. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають на конкурсних засадах, відповідно до закону, балансоутримувачів об'єктів благоустрою   державної   та комунальної форм власності.

5.1.3. Балансоутримувача об'єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.

5.1.4. Балансоутримувач об'єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання заходів з утримання та ремонту цього об`акта у повному обсязі.

5.1.5. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами щодо організації робіт з утримання належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на тому, що кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якою їй надано законом або правочином, або обов’язок з утримання якої закріплено відповідним правочином. Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.

5.1.6. На території об'єкта благоустрою відповідно до затвердженої містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, за умови отримання всіх необхідних узгоджень відповідно до чинного законодавства. Власники цих будівель та споруд зобов'язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також закріпленої за ними території (прилеглої території), та/або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою. Межі закріпленої території та обсяги пайової участі визначає власник об'єкта благоустрою.

5.1.7. У разі доручення утримання об’єктів та елементів благоустрою третім особам на підставі відповідних договорів або розпорядчих актів, воно повинно здійснюватися з додержанням вимог та умов цих Правил.

5.1.8. Договори відшкодувального користування об’єктами благоустрою (їх частинами) укладає уповноважена особа, якій делеговані відповідні повноваження та покладений обов’язок здійснювати технічне забезпечення об’єктів благоустрою (електрична енергія, водозабезпечення та водовідведення, санітарний стан). Договори укладаються на підставі висновків щодо можливості, доцільності та строків користування, які надаються  виконавчим комітетом селищної ради. 

5.1.9. Контроль за надходженням плати за користування об’єктами благоустрою (їх частинами), місцевих податків та зборів здійснюють уповноважені особи відповідно до законодавства. 

5.1.10. Межі благоустрою та озеленення прилеглих територій встановлюються в граничних межах підприємств з прибордюрною частиною доріг включно. При відсутності з будь-якого боку підприємства, організації, установи споруд, інших об’єктів господарювання межі прилеглої території встановлюються на відстані 30м від огорожі підприємства, організації або установи. Межі прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків встановлюються на відстані 10м по периметру споруди. Закріплення додаткових територій здійснюється виконкомом селищної ради.

 

 5.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування:

 

1)рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Благоустрій та утримання у належному стані територій парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України та інших нормативних актів.

Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:

- санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та по мірі наповнення очищення урн; утримання контейнерів для сміття та відходів, укладення договорів на їх вивезення;

- освітлення територій;

- озеленення, збереження існуючих зелених насаджень;

- відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

- утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд та їх фасадів, що розташовані на території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку;

- встановлення та утримання у належному стані обладнання, приладів освітлення, садових лав, інформаційних щитів, меморіальних дощок, пам’ятників та інших елементів благоустрою; 

-  забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;

- забезпечення належної роботи атракціонів, обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Збір листя на території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, партерних газонах, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угруповань дерев та чагарників у парках, скверах, садах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту. Спалювати листя забороняється.

Утримання в належному стані зелених насаджень парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення, висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених у встановленому порядку, інших нормативних актів.

Пошкодження зелених насаджень, розпалювання багаття, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.

На територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку суворо забороняється пошкодження елементів благоустрою.

          Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.

          Рух автомобільного транспорту по території парків, скверів, садів заборонено, крім спеціального транспорту.

 2) Пам'яток культурної та історичної спадщини.

Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати території пам'яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства.

Використання пам'яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення тощо.

Власники пам'яток або їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам'ятки, зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.

Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.

Не допускається фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з управлінням містобудування та архітектури та органом охорони культурної спадщини.

 

3) Майданів, площ.

Благоустрій та утримання майданів, площ  здійснюється відповідно до порядку, встановленого для благоустрою та утримання доріг, вулиць, умов цих Правил, інших нормативних актів.

 

4) Доріг, вулиць (провулків, узвозів, проїздів).

Власники доріг, вулиць або уповноважені ними органи повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання, вони мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативних актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

Використовувати дороги не за їх призначенням і встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженими з управлінням ДАІ рішеннями власників доріг або уповноважених ними органів.

Власники дорожніх об'єктів, або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані:

-   своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;

-   постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити – невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів, або припинити (обмежити) рух;

-   контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;

-   вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях або виникнення інших перешкод у дорожньому русі разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху та за погодженням з управлінням ДАІ оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху;

-   аналізувати стан аварійності на дорожніх об'єктах, виявляти аварійно небезпечні ділянки і   місця концентрації дорожньо-транспортних пригод, розробляти і здійснювати заходи щодо вдосконалення організації дорожнього руху для усунення причин та умов, що призводять до їх скоєння; 

-  забезпечувати дотримання   вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт.

Власники транспортних засобів зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

Забороняється заправляти транспортні засоби паливно-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензогазозаправників, займатися торгівлею паливно-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах.

Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з „червоними лініями”  вулиць і доріг, зобов'язані:

-  утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об'єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;

- установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об'єкти;

- у місцях розміщення споруд побутово-торговельного призначення та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об'єкти.

Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники та користувачі малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах „червоних ліній”  вулиць і доріг, зобов'язані:

-   утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів та інші елементи дорожніх об'єктів;

-   забезпечувати  прибирання  сміття,  снігу,  опалого  листя  та  інших  відходів,  а  в  разі необхідності, проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами; 

-   забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших  елементів дорожніх об'єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;

-   у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі, або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважених ними органів, а також управління ДАІ;

-   дотримуватись вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів.

У межах „червоних ліній”  вулиць і доріг забороняється:

-    розміщувати гаражі, голубники та інші споруди й об'єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

-    розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;

-    смітити, псувати   дорожнє   покриття,   обладнання,   зелені насадження;

-    спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

-   скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води   в систему дорожнього зливостоку;

-    встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;

-    випасати худобу та свійську птицю;

-   виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об'єкта, або уповноваженого ним органу, та погодження з управлінням ДАІ.

При виконанні робіт з ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів дорожньо-експлуатаційні організації у першочерговому порядку повинні здійснювати заходи щодо безпеки дорожнього руху.

Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови  руху, сприяти  збільшенню пропускної спроможності дорожніх об'єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища.

Всі дорожні об'єкти, згідно з їх класифікацією та значенням, підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об'єктів або уповноваженими ними органами. Основними вимогами до транспортно-експлуатаційного стану дорожніх об'єктів є відповідність   контрольованих   показників окремих їх елементів і об'єктів у цілому ДСТУ 3587. Ремонт і утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі регламентується РДИ-204 УССР 049.

Ремонт і утримання дорожніх об'єктів повинні виконуватися відповідно до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і Технічних  правил ремонту і утримання  вулиць і доріг, інших будівельних та санітарних норм та правил, у тому числі ВБН В.3.2.-218-182-2003. Якість робіт по ремонту та утриманню об'єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.

                    Закриття вулиць і шляхів для руху транспорту (повністю або частково) здійснюється з повідомленням виконкому селищної ради, за умови погодження з управлінням ДАІ.    

 

5) Кладовищ.

Утримання кладовищ, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується виконавчим комітетом селищної ради за рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до фінансування.

Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об'єкти культурної  спадщини,   забезпечується  виконавчим  комітетом селищної  ради  за   рахунок  коштів місцевого бюджету.

Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання,  намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів.

         Утримання у належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил.

            Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням виконкому селищної ради у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха. Місця невідомих поховань, віднесені в установленому законодавством порядку до об'єктів культурної спадщини, беруть на державний облік і утримують органи охорони культурної спадщини.

Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.

Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.

 

6) Місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту, металевих гаражів).

На територіях місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) забезпечується додержання загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.

Утримання у належному стані територій місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування, металевих гаражів) здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передані зазначені території у користування згідно з договором, або особи, на яких обов’язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом органу місцевого самоврядування.

У випадку розміщення місць для паркування на проїзній частині дороги санітарне очищення території здійснюють особи, які утримують це місце паркування.

У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:

-    засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях;

-    розпалювати вогнища;

-    торгівля без дозволу власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та без погодження з управлінням ДАІ;

-    зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;

-    псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

            Місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування, металеві гаражі) використовуються виключно за цільовим призначенням. Не допускається захаращення території місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування, металевих гаражів) сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо, за виключенням випадків, встановлених законодавством.

          Після закінчення строку дозволу на встановлення металевих гаражів, або виявлення факту розміщення гаражів без оформлення відповідних документів, гаражі демонтуються чи евакуюються згідно з чинним законодавством.

          Паркування транспорту здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009р. №1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів».

 

7) Майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на території яких розміщені вказані майданчики відповідно до договору.

Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян, наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. 

Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

 

8) Місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі.

Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів. 

Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі має відповідати вимогам Правил торгівлі на ринках , санітарним, ветеринарно-санітарним, протипожежним нормам з урахуванням тимчасового фактору. При проведенні ярмарку, сезонної торгівлі забезпечується додержання вимог цих Правил, інших нормативних актів.

Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов’язані:

-          забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення;

-          укласти договір на прибирання території та вивезення твердих побутових відходів;

-          встановити сміттєзбірники (урни) для збирання відходів та сміття;

-         забезпечити встановлення тимчасових громадських туалетів;

-          забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, зокрема зелених насаджень, на наданій території.

Для організації ярмарку або майданчика сезонної торгівлі суб’єкти господарської діяльності зобов’язані отримати відповідний дозвіл.

Контроль за порядком організації ярмарків та сезонної торгівлі виконком селищної ради.

 

5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, територій житлової та громадської забудови.

5.3.1.Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, Правил забудови , цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил. 

5.3.2.Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться підприємством, установою, організацією, яка здійснює управління житловим фондом, або об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

5.3.3.Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території з прибордюрною частиною дороги включно проводиться її власником або користувачем цієї ділянки за власний рахунок.

5.3.4.Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність селищної ради як безгоспні, проводиться органом місцевого самоврядування або підприємством, з яким укладено відповідний договір на утримання та благоустрій присадибної ділянки.

5.3.5.Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії у балки, особливо на території, прилеглі до приватної забудови.

5.3.6.Не допускається залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах, що заважає руху спеціальних машин „швидкої допомоги”, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також самовільно влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і громадського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до житлової та громадської забудови, гаражів, автостоянок тощо.

5.3.7.Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови понад строки проведення будівельних та інших ремонтних робіт.

5.3.8.Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів. Спалювання листя не допускається.

 

5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств,

установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору

5.4.1.Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування, відповідно до законодавства, цих Правил та інших нормативних актів.

5.4.2.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть передавати об'єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям відповідно до вимог законодавства.

5.4.3.Балансоутримувач об'єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

5.4.4.Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об'єкта відповідно до договору.

5.4.5.Підприємства, установи, організації зобов'язані утримувати закріплені за ними території в належному стані відповідно до  цих Правил, вимог законодавства. 

5.4.6.Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначає виконком селищної  ради.

5.4.7.Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю  громадян  на  власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях, відповідно до законодавства.

 

5.5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та   споруд інженерного захисту, санітарних споруд

5.5.1.Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до законодавства, цих Правил та інших нормативних актів.

5.5.2.Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.

 

5.6. Порядок санітарного очищення території населенних пунктів.

5.6.1.Санітарне очищення території населенних пунктів включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території  відповідно до вимог цих Правил, санітарних норм та правил, рішень селищної ради, чинного законодавства.

5.6.2.Відповідальність за здійснення механізованого та ручного прибирання територій, вжиття протиожеледних заходів на території населенних пунктів несуть:

1) покриття проїзної частини вулиць, провулків, а також покриття тротуарів,  площ за кошти селищного бюджету – спеціалізовані підприємства;

2) дворів, тротуарів, вулиць, провулків, прилеглих до житлового фонду територіальної громади, – організації, які здійснюють управління житловим фондом;

3) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прилеглих до житлового фонду відомств, – відповідні відомства; 

4) тротуарів, покриття проїзної частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями, – власники домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку здійснює виконком селищної  ради;

5) дворів, тротуарів, покриття проїзної частини територій, прилеглих до будівель громадської забудови, прибудинкової території, у тому числі будівель, що утримуються об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, – балансоутримувачі будівель, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку;

6) дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, – відповідні підприємства, установи, організації, приватні підприємства, громадяни, які є власниками або користувачами таких ділянок;

7) тротуарів, територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, магазинів, ринків, палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів торгівлі – суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти;

8) охоронних зон залізничної колії, ліній електропередач – відповідні підприємства, що їх експлуатують;

9) територій, прилеглих до АЗС, на відстані 50 метрів навколо них – суб’єкти господарювання, які експлуатують вказані об’єкти;

10) прилеглих до гаражів на відстані 30 метрів навколо них – гаражно-будівельні кооперативи, власники (користувачі, якщо такий обов’язок покладений на них відповідно до договору) індивідуальних гаражів;

11) прилеглих до  трансформаторних, газорозподільних підстанцій у радіусі 30 м – підприємства, установи, організації, на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;

12) кінцевих  автобусних, зупинок маршрутних транспортних засобів і стоянок (місць відстою) маршрутних таксі – відповідні підприємства, що експлуатують вказані зупинки (далі – підприємства транспорту) у радіусі 30 метрів від облаштування зупинки, стоянки;

13)автобусних, зупинок маршрутних транспортних засобів і стоянок маршрутних таксі, крім кінцевих, – відповідні підприємства, організації, які здійснюють управління житловим фондом, або інші організації та особи, на яких покладений обов’язок щодо механізованого та ручного прибирання відповідних територій, на яких розміщені такі зупинки; 

14) місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, крім кінцевих, де відсутні об’єкти торговельної діяльності, та які розміщені не на прибудинковій території – організації та особи, визначені селищною радою;

15) парковок та автостоянок – особи, які є їх балансоутримувачами, та особи, яким вказані території надані у користування згідно з договором;  

16) зелених насаджень парків, парків культури та відпочинку, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку –балансоутримувачі;

17) вокзалів – відповідні підприємства, що утримують майно вокзалів на балансі;

18) мостів, шляхопроводів, пішохідних переходів – їх балансоутримувачі;

19) місць встановлення сміттєзбірників -  балансоутримувачі території;

Прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться.

Виконавчим комітетом селищної ради території, прилеглі до новозбудованих об'єктів, закріплюються для утримання та прибирання їх власниками відповідними актами закріплення.

Рішенням виконкому селищної ради за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання й інші території в межах населенних пунктів.

Території, землі яких відносяться до резерву селищної ради, закріплюються за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями для прибирання та утримання в належному санітарному стані рішенням виконкому селищної ради.

5.6.3.На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

            1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю включно;

            2) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на селищне сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами;

            3) регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити, для утримання в належному стані;

4) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;

          5) вивозити сміття з території загального користування, ринків та від населення, що мешкає у будинках державного та громадського житлового фонду, один раз на день, а з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами, але не менше ніж один раз на тиждень. Вивезення великогабаритних (негабаритних) відходів проводити не рідше одного разу на 10 днів; 

6) утримувати приміщення громадських туалетів, у тому числі дворових та туалетів на кінцевих зупинках маршрутних транспортних засобів у належному санітарному та технічному стані;

7) встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття шляхом укладення відповідних договорів зі спеціалізованими підприємствами;

8) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;

9) контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;

10) регулярно знищувати бур'яни, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення;

            11) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;

12) проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;

13) проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;

14) проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев, а також садіння;

15) не допускати пошкодження елементів благоустрою, розташованих на прилеглих територіях;

16) з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;

17) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою. 

5.6.4.Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:

            1) підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;

            2) підприємства, організації, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, – біля входу в торговельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, павільйонів, інших виносних вуличних об’єктів торгівлі та послуг;

            3) підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку - на території  вказаних об’єктів;

            4) транспортні та інші підприємства – відповідно до вимог цих Правил.

           5.6.5.Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення – промивати. 

5.6.6.Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручним під’їздом для транспорту та відповідати СанПіН 42-128-4690. „Санітарні правила утримання території населених місць”.

5.6.7.Громадські вбиральні повинні утримуватися в належному стані підприємствами і організаціями, на балансі в яких вони перебувають, відповідно до вимог законодавства.

5.6.8.Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:

1) підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення;

2) видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається  на  перехрестях,  пішохідних  доріжках,  місцях  для  зупинки   маршрутних 

транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньоквартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів. Зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні вивозитися на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище, інші місця, визначені виконкомом селищної ради.

3) усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїзний частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском або шлаком без застосування хлоридів. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд вичищають.

            5.6.9.Тротуари, доріжки у парках, скверах, сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, розташовані напроти будинків та споруд, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами підприємства, організації, установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.

            5.6.10.Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, мостів, перехресть, підйомів  проводиться в порядку, визначеному виконкомом селищної ради.

           5.6.11.Балансоутримувачі або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов’язані:

            - мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби);

            - мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

            - прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.

5.6.12.В період з 1 квітня до 1 жовтня прибирання здійснюється в загальному порядку.

5.6.13.Полив проїзної частини тротуарів, вулиць, площ проводиться в плановому порядку із застосуванням спеціальних машин та механізмів.

           5.6.14.Балансоутримувачі, організації, які здійснюють управління житловим фондом, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії, або проводити ці роботи самостійно.

5.6.15.Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про відходи”.

5.6.16.Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням селищної ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони), на використання яких отримано дозвіл спеціально   уповноважених   органів   на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами.

5.6.17.Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.

5.6.18.Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення  відходів у підземних горизонтах, на території населенних пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. 

5.6.19.Визначення територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови, ліквідація стихійних звалищ покладається на виконком селищної ради. 

 

 5.7.Додержання тиші в громадських місцях та житлових зонах

Підприємства, організації і установи, незалежно від форм власності і відомчої належності, громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму зобов’язані і повинні виконувати наступне:

5.7.1.Здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами.

5.7.2.Забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівнів звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих майданчиках, а також рівні шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами.

5.7.3.У нічний час, із двадцять другої до восьмої години, на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, фейєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово.

Захищеними слід вважати такі об’єкти, які розташовані в таких приміщеннях і на територіях:

  • житлових будинків і прибудинкових територіях;
  • лікувальних, закладів освіти, культури;
  •  гуртожитків;
  • розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
  • інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
  • парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

5.7.4.Шум  на  захищених  об’єктах  при  здійсненні  будь-яких  видів  діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

          5.7.5.Передбачені пунктами 5.7.1. – 5.7.3. вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

-         здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

-         здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

-         попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

-         надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

-         попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

-         проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено і погоджено з виконкомом селищної ради;

-         роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

-         відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міста, інших свят, відповідно до рішень селищної ради, проведення спортивних змагань;

-         проведення салютів, фейєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із виконкомом селищної ради.

5.7.6.Суб’єкти   господарювання,   які   здійснюють    діяльність   з    використанням звуковідтворювальної апаратури, музичних інструментів, ігрових автоматів та інших джерел побутового шуму, в обов’язковому порядку в міській державній санітарно-епідеміологічній станції оформляють відповідний паспорт із зазначенням необхідних даних про об’єкт, підпорядкування, способів і часів відтворення шуму в залежності від специфіки роботи закладу та максимально допустимих рівнів шуму, встановлених дослідним шляхом відповідно до санітарних норм.

          5.7.7.Заміри щодо встановлення гранично допустимого рівня шуму, що утворюється стаціонарними джерелами, зокрема під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами у концертних і танцювальних залах та на відкритих майданчиках, кінотеатрах, дискотеках,  музичних закладах освіти, у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування тощо, з наступною видачею відповідного паспорта є компетенцією державної санітарно-епідеміологічної станції.

          5.7.8.Здійснювати проведення фейєрверків в населенних пунктах згідно з вимогами рішень виконкому селищної ради.

          5.7.9.Обмежується режим роботи підприємств громадського харчування та сфери послуг, які розташовані безпосередньо в житлових будинках та у вбудовано-прибудованих приміщеннях до 23 години.

          5.7.10.Особливі умови здійснення певних видів діяльності, що супроводжується шумом, після 22 години:

          -         проведення дискотек у спеціально відведених місцях, святкування ювілеїв, весіль, днів народжень у закладах громадського харчування із музичним оформленням в п’ятницю та суботу до 23 години;

          -         використання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів в закладах громадського харчування, розважального бізнесу, які розташовані в окремих будівлях, або в місцях, віддалених від житлових масивів, з подовженим режимом роботи за умови, що рівні їх звучання не перевищуватимуть меж, установлених санітарними нормами, та затвердити перелік цих закладів окремим рішенням виконкому селищної ради.

                  

5.8. Обмеження при використанні об'єктів благоустрою

5.8.1. На об'єктах благоустрою забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;

2) вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;

3) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

4) вивозити та/або звалювати в невідведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;

5) забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, сміттям, недопалками тощо;

6) захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;

7) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

8) захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;

9) порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів; 

10) використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів;

11) виливати рідину, витрушувати килими та інші речі, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків;

12) викидати через прорізи будівель сміття без обладнаних для цього пристроїв;

13) наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;

14) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

15) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження зі  спеціалізованим підприємством та відповідними  органами Міністерства внутрішніх справ України;

16) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у невідведених для цього місцях, за умови їх відведення, залишати на об’єктах благоустрою та їх елементах фекалії тварин; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку з урахуванням санітарних норм та правил;

17) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у невідведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

18) самовільно підключатися до мереж водопостачання, зливової та госппобутової каналізації;

19) самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на використання та володіння землею;

20) використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;

21) здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об’єктів будівництва, реконструкції;

22) здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;

23) засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси;

24) забороняється перевищення норм забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;

25) забороняється вчиняти дії, які можуть призвести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси;

26) спалювати сміття, опале листя, гумотехнічні вироби, побутові, промислові та інші відходи на території населенних пунктів, забруднювати їх хімічними та іншими розчинами;

27) використовувати неохайний і несправний транспорт, здійснювати парковку автотранспорту на елементах благоустрою (тротуарах, бордюрах, газонах);

28) забруднювати вулиці при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків, перевезенні сміття на сміттєзвалище;

29) допускати заростання бур’янами газонів, квітників, прилеглих територій;

30) торгувати з рук, з машини, або іншим чином у невстановлених місцях;

31) в’їзд на кладовища транспортними засобами з метою встановлення намогильних споруд без дозволу адміністрації;

32) вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України. 

 

5.9. Обмеження щодо куріння тютюнових виробів

5.9.1.Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:

1) в будівлях, спорудах (їх частинах), які доступні або відкриті для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди;

2) на стадіонах та інших спортивних спорудах;

3) на територіях закладів охорони здоров'я, закладів освіти, у тому числі дитячих комбінатів, шкіл, вищих та середніх навчальних закладів, незалежно від форми власності;

4) на територіях та безпосередньо поряд з територіями дитячих майданчиків, дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля;

5) у закладах культури;

6) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах;

7) у громадському пасажирському транспорті та на зупинках;

8) у парках та скверах.

5.9.2. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання.

5.9.3. У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію.

 

 

 

 

5.10. Обмеження (обтяження) на використання  земельних ділянок об'єктів благоустрою

5.10.1. На використання власником або землекористувачем земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором. Перехід права власності або права користування земельною ділянкою не припиняє встановленого обмеження (обтяження).

5.10.2. Право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором у випадках, передбачених Земельним кодексом України, а також інших випадках, встановлених законом.  

5.10.3. Правовий режим  земель   охоронних   зон  визначається законодавством України. Охоронні зони створюються уздовж ліній зв'язку, електропередачі, земель транспорту, мостів, шляхопроводів, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації,   запобігання   ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об'єкти.

5.10.4. Правовий режим земель зон санітарної охорони визначається законодавством України. Зони санітарної охорони створюються навколо об'єктів, де є підземні та відкриті джерела водопостачання, водозабірні та водоочисні споруди, водоводи, об'єкти оздоровчого призначення та інші, для їх санітарно-епідеміологічної захищеності. У межах зон санітарної охорони забороняється діяльність, яка може призвести до завдання шкоди підземним та відкритим джерелам  водопостачання, водозабірним і водоочисним спорудам, водоводам, об'єктам оздоровчого призначення, навколо яких вони створені.

5.10.5. Правовий режим земель санітарно-захисних зон визначається законодавством України. Санітарно-захисні зони створюються навколо об'єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об'єктів від територій житлової забудови.

У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об'єктів, об'єктів соціальної інфраструктури та інших об'єктів, пов'язаних з постійним перебуванням людей.

5.10.6. На землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель. Порядок використання земель рекреаційного призначення визначається чинним законодавством.

 

Розділ 6. Вимоги до утримання елементів благоустрою

 

6.1. Порядок утримання покриття площ, вулиць, доріг, тротуарів

6.1.1. Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, правила користування ними та їх охорони затверджуються Кабінетом Міністрів України. 

6.1.2. Правила користування, ремонту і утримання приватних і відомчих дорожніх об'єктів та правила їх охорони встановлюються власниками цих об'єктів за погодженням з управлінням ДАІ.

6.1.3.Усі  роботи  з  будівництва,  реконструкції  і  ремонту  автомобільних   доріг,вулиць, пішохідних зон та доріжок, іншого покриття повинні здійснюватись згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України з безпеки дорожнього руху.

6.1.4. У разі виникнення умов, за яких неможливо реалізувати окремі проектні рішення, виконавець робіт зобов'язаний повідомити про це проектувальника і замовника з метою розробки додаткових заходів щодо безпеки дорожнього руху.

6.1.5. Приймання завершених будівництвом, реконструкцією і ремонтом робіт на автомобільних дорогах, вулицях проводиться за участю органів державного нагляду за дотриманням законодавства, правил, норм та стандартів з безпеки дорожнього руху після виконання заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

6.1.6. Утримання в належному стані покриття площ, вулиць, доріг, тротуарів, у тому числі їх санітарне очищення, здійснюється відповідно до цих Правил.

 

6.2. Порядок утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою

            6.2.1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

          6.2.2. Виробничий процес утримання об'єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, живоплотами, виткими рослинами, квітниками, газонами, садовими доріжками та майданчиками, малими архітектурними формами; захист зелених насаджень від шкідників і хвороб, садіння квітів, створення газонів, видалення окремих дерев, садіння окремих дерев, видалення аварійних дерев, санітарне очищення території об’єкта благоустрою.

6.2.3.Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населенних пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом  в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджету в залежності від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів, орендарів.

6.2.4.Інвентаризація зелених насаджень проводиться відповідно до Інструкції з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України, затвердженої наказом Держбуду України від 24.12.2001 №226.

6.2.5.Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з уповноваженими органами.

6.2.6.Поточне утримання скверів,парків та інших об'єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків. 

          6.2.7.Усі роботи по поточному утриманню зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

           6.2.8.Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об'єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

                    6.2.9. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження, які вони охороняють, будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.

                    6.2.10.Будівельні організації (підрядники) повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

6.2.11. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.  

            6.2.12. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник зобов'язаний оформити дозвіл на видалення зелених насаджень в установленому порядку, після завершення робіт зобов'язаний посадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт по пересаджуванню і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати в установленому порядку відновну вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню.

            6.2.13. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому порядку. При видаленні зелених насаджень сплачується відновна вартість зелених насаджень, визначена у встановленому порядку.

6.2.14. На території зелених насаджень забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку;

2) самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;

3) вивозити і запалювати в невідведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя тощо;

4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;

5) самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

6) посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;

7) влаштовувати стоянки автомашин;

8) влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах;

9) влаштовувати ігри на газонах;

10) спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

11) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;

12) добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження;

13) рвати квіти, ламати гілки дерев;

14) винищувати мурашники, ловити птахів і звірів;

15) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у невідведених для цього місцях;

16)здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях;

6.2.15.Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

1) щодо насаджень, що належать до комунальної власності, та зелених насаджень загального користування – на балансоутримувачів;

2) на вулицях перед будівлями до проїзної частини, всередині квартальних насаджень  – на балансоутримувачів житлових, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, культури, охорони здоров’я тощо;

3) на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

4) на територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок, – з дня відведення ділянки під будівництво – на замовників будівництва;

5) на пустирях, берегах водоймищ та річок – на підприємства, згідно з рішенням виконкому селищної ради;

6) на приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.

 

6.3. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів

6.3.1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затв. наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. №273, та інших нормативних актів.

6.3.2. Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні роботи по фасадах.

6.3.3. Всі види проектних робіт на території населенних пунктів здійснюються згідно з діючою містобудівною документацією, державними нормами будівельного і технологічного проектування, державними стандартами та нормами.

6.3.4. Всі ремонтні, реставраційні, відновлювальні або будівельні роботи по фасадах здійснюються за проектами, узгодженими та затвердженими у порядку, визначеному в ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва».

6.3.5. Після затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації замовник будівельних робіт повинен отримати дозвіл на виконання ремонтних або будівельних робіт відповідно до вимог Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затв. наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000р. №273.

6.3.6. Проектні та будівельні роботи по фасадах здійснюються особами, які мають ліцензії на виконання відповідних робіт.

6.3.7. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, а також громадяни зобов’язані:

1) проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів.

2) забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд та засвідчувати проведені обстеження актами;

3) змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержання ордера на виконання цих робіт;

4) розміщувати елементи зовнішнього благоустрою або обладнання архітектурно-художнього освітлювання на фасаді тільки на підставі відповідного дозволу, згоди власника будівлі або приміщень;

5) при проведенні ремонтних або будівельних робіт на фасадах будинків і споруд використовувати захисну сітку чи плівку відповідно до проекту виконання робіт;

6.3.8. Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами міста щодо організації робіт по утриманню фасадів будинків та споруд у належному стані визначається виконавчим комітетом селищної ради.

6.3.9. У разі оренди будівель або окремих приміщень порядок утримання їх в належному стані встановлює орендодавець у договорі оренди.

6.3.10. Контроль за виконанням вимог, встановлених параграфом 6.3. цих Правил, здійснюється селищною радою.

 

6.4. Порядок утримання будівель та споруд

 системи інженерного захисту територій, санітарних споруд

6.4.1. Утримання у належному стані будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

6.4.2. Балансоутримувачі будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд зобов’язані своєчасно здійснювати обстеження та паспортизацію, поточний та капітальний ремонт вказаних будівель та споруд, забезпечити їх належну та безпечну роботу.

 

 

6.5. Порядок утримання спортивних споруд

6.5.1. Матеріально-технічну базу фізичної культури і спорту складають усі види фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, фізкультурно-спортивного спорядження і обладнання, інше майно, призначене для занять фізичною культурою і спортом.

6.5.2. Власники   фізкультурно-оздоровчих   і    спортивних   споруд,   спеціальних приміщень для занять фізкультурою і спортом   та фізкультурно-оздоровчого і спортивного інвентарю, або уповноважені ними органи, зобов'язані забезпечувати їх належний стан, безпечний для життя і здоров'я людей, майна та навколишнього природного середовища.

            6.5.3. Адміністрація фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд та організатор спортивного заходу або занять фізичною культурою забезпечують належне обладнання місць проведення фізкультурно-спортивних занять і змагань відповідно до правил їх проведення, вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших державних вимог і несуть відповідальність, встановлену законодавством, за шкоду, заподіяну здоров'ю глядачів та осіб, які займаються в них фізичною культурою і спортом.

6.5.4. Не допускається:

1) будівництво нових та реконструкція наявних дошкільних виховних, загальноосвітніх та професійних навчально-виховних закладів без передбачених нормативами фізкультурно-спортивних споруд та функціональних приміщень;

2) перепрофілювання та ліквідація діючих фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд без створення рівноцінних споруд.

6.5.5. Експлуатація спортивних споруд та обладнання, що не забезпечує безпеки спортсменів та глядачів, не допускається. Спортивні споруди повинні відповідати вимогам загальної та спеціальної безпеки учасників і глядачів.

           

6.6. Вимоги до утримання ліхтарів вуличного освітлення,  засобів та обладнання зовнішнього освітлення, установок по декоративному підсвічуванню будинків, вивісок, вітрин

6.6.1.Підприємства, установи організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки по декоративному підсвічуванню будинків, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечити їх належний режим роботи та технічний стан.

           

6.6.2.Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

6.6.3.Ліхтарі вуличного освітлення повинні вмикатися відповідно до встановленого графіка, в залежності від пори року та природних умов.

6.6.4. Зовнішнє освітлення вулиць, доріг і площ з регулярним транспортним рухом повинно відповідати ДСТУ 3587 і СніП ІІ-4-79, ДБН В.2.3.-5-2001.

           

6.7. Порядок утримання обладнання та елементів благоустрою

дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку

            6.7.1. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна, або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики.

          6.7.2. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку повинно здійснюватися з додержанням санітарних та технічних норм, забезпечувати безпечне користування ними.

            6.7.3. Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, щорічно фарбувати.

           6.7.4. Будова, виготовлення, установлення, монтаж, експлуатація, ремонт та реконструкція атракціонної техніки здійснюється відповідно до „Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки”.

            6.7.5. До стаціонарних, пересувних і мобільних атракціонів належать атракціони катальні механізовані та  немеханізовані, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, катальні гори, гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти тощо; атракціони з еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі тощо); спортивні, у тому числі силові, тренажери, тири, батути тощо; обладнання дитячих ігрових майданчиків, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки тощо.

          6.7.6.Місця встановлення пересувних атракціонів визначаються виконкомом  селищної ради.

 

 

6.8. Порядок утримання малих архітектурних форм

для провадження підприємницької діяльності 

6.8.1. Утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності (далі у цьому параграфі – малих архітектурних форм) та прилеглої території (10м по периметру споруди) здійснюється їх балансоутримувачами. 

6.8.2.Біля   кожної   малої   архітектурної   форми   повинно  бути, впритул до неї покриття вдосконаленого типу відповідно до вимог законодавства.

6.8.3. У разі розміщення малої архітектурної форми на відстані більше 2 м від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 м

6.8.4. Біля   кожної   малої   архітектурної форми встановлюється урна для сміття. 

6.8.5. Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і має гарантувати безпеку користувачам дорожніх об'єктів.  

6.8.6. Під час розміщення малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

6.8.7.Власники малих архітектурних форм зобов’язані укладати договори із спеціалізованим підприємством на вивезення відходів.

           

6.9. Порядок утримання елементів благоустрою

при розташуванні зовнішньої реклами

6.10.1.Рекламні засоби (спеціальні конструкції) розташовуються на підставі та відповідно до дозволів на розміщення зовнішньої реклами,наданих у встановленому виконкомом селищної ради порядку.

 

6.10. Порядок утримання мостів, шляхопроводів

            6.10.1. Утримання мостів, шляхопроводів, здійснюється з додержанням вимог цих Правил щодо утримання їх в належному стані, державних норм та правил, інших нормативних актів.

            6.10.2. До складу робіт по прибиранню мостів та шляхопроводів у літній період входять: видалення пилу, сміття та бруду з проїзної частини та тротуарів, косіння бур’янів на відкосах та прилеглих територіях, при необхідності проводиться миття проїзної частини та тротуарів, перил, декоративних та огороджуючих елементів.

            6.10.3. До складу робіт по прибиранню мостів та шляхопроводів у зимовий період включаються збір та видалення снігу та льоду, боротьба з ожеледицею. Вказані роботи необхідно проводити механізованим способом, очищення вузьких тротуарів проводиться вручну. Проїзна частина та тротуар повністю очищуються від снігу. Не допускається обледеніння бордюрних огорож та накопичення вздовж них снігових та льодових валків, що зменшують проїзд. Обов’язково очищуються від снігу та льоду водовідні пристрої (трубки, лотки), що попереджують потрапляння води у деформаційні шви. Прибирання снігу та льоду на стальних конструкціях повинні забезпечувати збереження офарблення металу. Боротьба з ожеледицею на проїзній частині та тротуарах мостів та шляхопроводів здійснюється шляхом посипання їх піском та шлаком без застосування хлоридів.

            6.10.4. Скидання бруду, відходів, снігу та льоду із штучних інженерних споруд забороняється.

            6.10.5. Відповідальність за якість виконання робіт з прибирання та утримання у належному стані штучних споруд несуть особи, які виконують такі роботи. . 

            6.10.6. Забороняється проїзд по спорудах та під ними транспортних засобів із понаднормативними навантаженнями або негабаритними вантажами без оформленого належним чином дозволу.

 

6.11. Порядок утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху

           6.11.1.Утримання у належному стані дорожніх знаків, дорожньої розмітки, маршрутних покажчиків, світлофорів здійснює балансоутримувач.

          6.11.2.Використання та утримання вказаних у цьому параграфі елементів благоустрою здійснюється згідно з ДСТУ 2587-94 „Розмітка дорожня”, ДСТУ 4100-02 „Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування”, ДСТУ 2735-95 „Огородження дорожні і напрямні пристрої”, ДСТУ 4092-02 „Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування”, іншими нормами та правилами.

6.11.3.Кожен учасник дорожнього руху повинен використовувати елементи дорожніх об'єктів відповідно до   їх   призначення   з дотриманням вимог чинного законодавства.

         6.11.4.Вивішувати дорожні знаки, встановлювати інші технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження зі спеціалізованим підприємством та відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України забороняється.

           

6.12. Порядок утримання інших елементів благоустрою (малих архітектурних форм некомерційного призначення, садових лав, покажчиків найменування вулиць, будинкових номерних знаків, вуличних годинників, меморіальних дощок та інших)

6.12.1. Утримання в належному стані малих архітектурних форм некомерційного призначення, садових лав, покажчиків найменування вулиць, будинкових номерних знаків, вуличних годинників, меморіальних дощок, та інших елементів благоустрою здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на об’єктах яких розміщені елементи благоустрою.

6.12.2. На кожному будинку повинні бути встановлені однотипні, погоджені з селищною радою номерні знаки.

6.12.3. Садові, паркові лави слід розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати в справному стані, фарбувати. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об'єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

6.13. Порядок утримання парканів

6.13.1. Порядок утримання парканів здійснюється відповідно до вимог п.3.8 «Типових регіональних правил забудови», п.3.19 ДБН 360-92**, ст.103 Земельного КодексуУкраїни, ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», СНіП ІІІ-10-75, та інших нормативних актів.

6.13.2. Вимоги щодо порядку утримання парканів є обов’язковими для всіх власників (користувачив) земельних ділянок по межах яких встановлені паркани.

6.13.3. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, а також громадяни зобов’язані:

1) проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду парканів та утримувати їх у належному санітарному стані;

2) забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних конструкцій парканів;

3) змінювати зовнішній вигляд парканів  з боку вулиці тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів.

6.15.5. Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами міста щодо організації робіт з утримання парканів у належному стані визначаються виконавчим комітетом селищної ради.

 

 

Розділ 7. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, що здійснюють окремі види діяльності

 

7.1. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів

7.1.1. Санітарне очищення, механічне та ручне прибирання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, стоянок таксі здійснюється відповідно до умов цих Правил, в радіусі 5 метрів від облаштування та елементів благоустрою місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.

7.1.2. Поряд з місцем зупинки або пасажирським майданчиком підприємства та організації, що утримують вказані території, зобов’язані встановлювати урни для сміття. Прибирання сміття з цих урн вказані підприємства, або інші особи, відповідно до укладеного договору, здійснюють по мірі їх наповнення, але не менш ніж 1 раз на добу.

7.1.3.Залізниця здійснює утримання та прибирання залізничних колій, що проходять через населенні пункти, в межах зон відчуження (по 4 м від крайніх колій в обидва боки), залізничних мостів, відкосів, насипів, переїздів, переходів через колії, що знаходяться в межах населенних пунктів, виїмок (до верхніх кромок в обидва боки).

7.1.4. Утримання у належному стані павільйонів або іншого облаштування місць для зупинки маршрутних транспортних засобів здійснюють балансоутримувачі вказаних об’єктів.

 

7.2. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва,  земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт

7.2.1.Будівельні підприємства зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, виділені під будівництво, з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі до них території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва.

7.2.2.При проектуванні, будівництві, реконструкції об’єктів містобудування обов’язково передбачається:

1) комплексний благоустрій відповідної території, у тому числі безперешкодний доступ до об’єктів та елементів благоустрою і можливість їх використання інвалідами та особами з обмеженими можливостями;

2) розміщення гаражів-стоянок, або влаштування спеціальних майданчиків для паркування з нормативною кількістю машино-місць відповідно до чинних державних будівельних норм;

3) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог органів архітектури та будівельних норм та правил.

7.2.3.Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою територій здійснюються на основі проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів (кварталів), санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту на підставі проекту, погодженого органом архітектури.

7.2.4.Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо безпечної експлуатації таких інженерних мереж та комунікацій.

7.2.5.Планування і забудова населенних пунктів, формування жилих районів, розробка проектних рішень, будівництво і реконструкція будинків, споруд та їх комплексів без пристосування для використання інвалідами не допускається.

У тих випадках, коли з об'єктивних причин неможливо    пристосувати для інвалідів діючі об'єкти, за рішенням органів місцевого самоврядування за участю відповідних підприємств (об'єднань), установ і організацій створюються інші сприятливі умови життєдіяльності інвалідів, зокрема будівництво спеціальних об'єктів. Фінансування зазначених заходів здійснюється за   рахунок коштів місцевого бюджету, а також підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не мають можливості пристосувати свої об'єкти для інвалідів.

            7.2.6. Замовники, суб’єкти господарювання у сфері будівництва та інші особи зобов'язані:

1) утримувати в належному стані та у встановленому порядку огороджувати земельні ділянки, що відведені уповноваженими органами під будівництво;

2) здійснювати виконання будівельних (монтажних) робіт (у тому числі з реконструкції та нового будівництва) з додержанням будівельних норм та правил на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, який видається у встановленому порядку. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного проведення благоустрою території;

3) виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні та інші роботи на об’єктах благоустрою, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження чи знищення елементів або об’єктів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів та обладнання) на підставі дозволу (ордера). Забороняється закриття вказаних робіт та закриття дозволу (ордера) без належного та якісного відновлення благоустрою території.

4) проводити ремонтні роботи на фасадах будинків і споруд з обов’язковим використанням заходів безпеки та протипилових засобів (захисної сітки, плівки, легких огорож);

 5) у встановленому порядку отримувати дозвіл (ордер) на встановлення риштування, каркасно-плівкових та інших легких огорож під час ремонту (реконструкції) елементів будівель, споруд, що пов’язано з погіршенням благоустрою, виконувати умови такого дозволу (ордера) та проводити роботи відповідно до вимог цих Правил та чинного законодавства;

6) встановлювати огорожі місць проведення будівельних та ремонтних робіт згідно  вимог будівельних норм та правил, інших нормативних актів за погодженням з  виконкомом селищної ради;

7) проводити підземні та будівельні роботи, насипання, намивання ґрунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, з чітким додержання вимог та умов проекту організації будівництва, державних будівельних, санітарних норм та правил. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного відновлення благоустрою території; 

8) негайно, не більше ніж за добу прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, ґрунту і сміття, що виникли у процесі будівельних, ремонтних та відновлювальних робіт;

9) не допускати випадків виїзду автотранспорту з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць із забрудненими колесами;

10) вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря;

11) здійснювати реконструкцію будинків у частині зміни деталей фасаду виключно на підставі узгодженого в установленому порядку проекту, виконаного проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;

12) не допускати позанормового накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, виконувати заходи із запобігання запилювання повітря; 

13) не допускати відкачування та виливання води на проїзну частину вулиць, тротуари, у водойми, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод;

14) при здачі в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту будівель чи споруд проводити комплексний благоустрій відповідної території;

15) не допускати забруднення, самовільної зміни межі акваторії та прибережних смуг водних об'єктів;

16) не допускати прокладання трубопроводів інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок;

17) на вулицях з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк.

7.2.7. Тимчасове погіршення благоустрою дозволяється виключно на підставі аварійного або планового дозволу (ордера) на виконання земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів, обладнання), який видається на наступних умовах:

1) підприємство, установа, організація або її керівник, що виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених у дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Таку ж відповідальність несе субпідрядна організація;

2) дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи;

3) особа, яка здійснює будівельні роботи, зобов'язана до їх початку:

           - обгородити місце розриття стандартними бар'єрами чи огорожами згідно ДСТУ 218-03449261-095-2002 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові загальні технічні  умови. Правила застосування»;

- у темну пору доби, або при обмежениій видимості,  встановити кутові ліхтарі  або обгородити місце розриття світловим сигналом червоного кольору;

           - встановити шляхові знаки і покажчики згідно ДСТУ-4100-2002;

- на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, встановити покажчики об’їзду згідно ДСТУ-4100-2002 ;

- у випадках, передбачених будівельними нормами та правилами, встановити інформаційний щит з найменуванням осіб, які є замовниками робіт та підрядниками, строками початку і закінчення робіт, іншою інформацією;

4) з метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов'язаний не пізніше як за дві доби до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов'язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників;

5) керівники організацій, що експлуатують підземні комунікації, зобов'язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій;

6) організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, зелених насаджень. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами осіб, які їх пошкодили;

7) забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями;

8) доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт має проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів, зелених насаджень;

9) при виконанні розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати безпеку руху транспорту та пішоходів з виділенням місць їхнього руху відповідними дорожніми знаками згідно ДСТУ-4100-2002. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт;

10) місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені й оснащені застерігаючими знаками згідно ДСТУ-4100-2002, до будмайданчиків влаштовані під'їзні дороги з твердим покриттям;

11) в місцях проходу людей встановлюються перехідні містки, шириною не менше 0,75 м, з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка;

12) для найменшого загромадження вулиць вийнятий з траншеї ґрунт повинен прибиратись з місця робіт негайно. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, дорожні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів;

13) відновлення благоустрою, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано у вказані в дозволі (ордері) строки з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил, відновленням дорожньої розмітки; 

14) зворотної засипки при виконанні робіт на твердому покритті, що проводиться з шаровим утрамбуванням на всю глибину з суворим додержанням будівельних норм та правил, з використанням матеріалів та типу покриття такого ж дорожнього одягу проїзної частини;

15) відновлення благоустрою (відбудовчі роботи) на головних магістралях,  у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно після засипки траншеї (не більше доби), в інших випадках – протягом трьох діб, і закінчується в строки, вказані в дозволі (ордері);

16) виконання робіт включає відновлення благоустрою, а саме: відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, висадку зелених насаджень, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, машин та механізмів, відновлення нормального руху пішоходів та транспорту, інші роботи з відновлення благоустрою;

17) виконання робіт без отримання дозволу (ордера) або по закінченню вказаних у дозволі (ордері) строків (без продовження дозволу або оформлення нового дозволу) – забороняється і вважається самовільним. Роботи, які проводяться без дозволу (ордера), повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої рішенням селищної ради, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами;

18) компенсації шкоди внаслідок погіршення благоустрою, у тому числі порушення умов благоустрою, пошкодження чи знищення елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, обладнання та матеріалів;

19) надання дозволу (ордера) на проведення робіт, пов’язаних з розриттям проїзної частини вулиць центральної частини населенних пунктів, магістральних вулиць та шляхів, проводиться тільки за рішенням виконкому селищної ради;

20) при аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розриття вулиць, організація, яка веде роботи, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт телефонограмою пожежної інспекції, швидкої медичної допомоги, комунальних органів, всіх організацій, які мають підземні комунікації на ділянці розриття, з подальшим оформленням (не більше доби) аварійного ордера. Строк дії аварійного ордера не більше трьох діб. При відсутності дозволу (ордера) збільшення строку або об’єму проведення робіт, розриття вважається самовільним.

            7.2.8.Контроль за додержанням цих Правил при проведенні земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та ін.), та відновлення благоустрою здійснюють виконавчий комітет селищної ради.

 

7.3. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час проведення  виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів

7.3.1.Під час проведення виставок, святкових, розважальних, концертних, рекламних та інших масових заходів організатори та замовники вказаних заходів зобов’язані забезпечити додержання чистоти та порядку, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відповідної території, не допускати його накопичення.

7.3.2.На час організації зазначених масових заходів, включаючи вуличну торгівлю, з метою забезпечення чистоти організатори та замовники укладають договори із спеціалізованою організацією про своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття з відповідної території міста, відновлення зелених насаджень. Зазначені договори можуть укладатися як організаторами та замовниками масових заходів, так і юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, які здійснюють торгівлю, або надають послуги (виконують роботи) під час проведення вказаних заходів. Проведення заходів без укладення вказаного договору (договорів) не допускається, за винятком випадків прийняття обов’язку по прибиранню, збору та вивезенню сміття, відновлення зелених насаджень власними силами.

7.3.3. Якщо організатором, або замовником проведення святкових, розважальних та інших масових заходів виступає селищна рада розпорядженням селищного голови або рішенням виконкому селищної ради призначаються відповідальні за забезпечення додержання чистоти та порядку, збір та вивезення сміття, збереження зелених насаджень. Проведення заходів без визначення вказаної особи (осіб) не допускається.

7.3.4. Після завершення вказаних у цьому розділі заходів організатори, замовники або відповідальні зобов’язані забезпечити прибирання та вивезення сміття, відновлення зелених насаджень. У разі тривалості вказаних заходів більше ніж один день збір та вивезення сміття проводиться щоденно.

7.3.5. На час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів встановлюються урни для тимчасового розміщення відходів та сміття. Кількість встановлених урн повинна забезпечувати дотримання чистоти та санітарних норм.

7.3.6. Тимчасове розміщення сцен, стендів, обладнання, механізмів і конструкцій, павільйонів, тентів тощо на період проведення виставочних, рекламних, концертних, розважальних та інших масових заходів здійснюється у встановленому порядку з отриманням відповідних дозволів.

7.3.7.На період підготовки і проведення масових і офіційних заходів (свята, народні гуляння, фестивалі, спортивні змагання, з'їзди, конференції, симпозіуми та ін.) на  вулицях і дорогах допускається розміщувати над проїзною частиною засоби святкового оформлення та відповідну інформацію з дотриманням вимог законодавства і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.

7.3.8.Забороняється вживання алкогольних напоїв у громадських місцях,крім місць, спеціально для цього визначених.

 

7.4. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, що здійснюють торговельну діяльність та діяльність з надання побутових послуг

7.4.1.Суб’єкти господарювання, що здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових послуг, зобов’язані утримувати у належному стані місця розміщення точок оптової і роздрібної торгівлі та сфери послуг (стаціонарні

 

об’єкти торгівлі та побутових послуг, кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі та інші).

7.4.2.Приватні підприємці, керівники і власники підприємств торгівлі і громадського харчування, сфери послуг зобов'язані забезпечити своєчасне прибирання, збір сміття та снігу, вивезення сміття, не допускати їх накопичення, забезпечити прибирання територій, прилеглих до об’єктів торгівлі та побутового обслуговування, включаючи павільйони, кіоски, палатки, лотки при організації вуличної торгівлі.

7.4.3.Забороняється зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності та/або сфери послуг територіях, проїзної частині вулиць, тротуарах, інших територіях загального користування.

7.4.4.Забороняється самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу, виданого у встановленому порядку.

7.4.5.Лотки, столи, ємності з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі   розміщуються лише  за межею проїзжої та пішохідної частини.    

 

 

Розділ 8. Контроль у сфері благоустрою території населенних пунктів

 

8.1. Контроль у сфері благоустрою спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі  іноземцями  та  особами   без громадянства, вимог Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, цих Правил та інших нормативно-правових актів.

Контроль за виконанням цих Правил у межах своєї компетенції здійснюють:

- Глибоцька селищна рада;

- виконавчий комітет селищної ради;

- управління житлово-комунального господарства;

- санітарно-епідеміологічна станція;

- прокуратура;

- органи внутрішніх справ;

- органи самоорганізації населення;

- інші уповноважені органи і посадові особи, а також громадські організації.

8.2. Контроль за станом благоустрою, виконанням цих Правил, у тому числі за охороною зелених насаджень, водоймищ, пам`ятників культури, створення місць відпочинку громадян, контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій селищна рада покладає на уповноважених осіб, про що приймає відповідне рішення. 

            8.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою  здійснюється шляхом:

1) проведення перевірок території;

2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

8.4.Громадський контроль у сфері благоустрою здійснюється громадськими інспекторами благоустрою. Громадські інспектори благоустрою:

 

1) беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою;

2) проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подають їх органам державного контролю у цій сфері та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;

3) надають   допомогу  органам   державного   контролю  у  сфері   благоустрою  у діяльності  щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів;

4) здійснюють інші повноваження відповідно до закону.

8.5.Результати громадського контролю за станом благоустрою територій підлягають оприлюдненню на зборах мешканців відповідної території та розгляду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному законодавством.

 

 

Розділ 9. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою

 

9.1.Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, передбачену ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Глибоцької селищної ради.

9.2.До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

1) порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

2)проектуванні  об'єктів  благоустрою  з порушенням затвердженої в установленому

 законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

3) порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;

4) порушенні Правил благоустрою території населенних пунктів;

5) порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;

6) самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою міста;

7) пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою міста;

8) знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення міста, крім випадків, передбачених законом;

9)  забрудненні (засміченні) території міста;

10) неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій, тощо.

9.3.Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.

9.4.Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій з відновлення благоустрою. У разі порушення Правил

 

благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт, або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.

9.5.У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елемента благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами, або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

9.6.Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:

1) протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;

2) пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:

- ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;

- здійсненні ремонту інженерних мереж;

- видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;

- прокладанні нових інженерних мереж;

- виконанні інших суспільно необхідних робіт.

9.7.У випадках, зазначених у підпункті 2 пункту 9.6. цих Правил, у разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою, винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами, або, за домовленістю з балансоутримувачем, перераховує на його рахунок суму відновної вартості.

9.8.Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається   балансоутримувачем за методикою визначення  відновної вартості об'єктів благоустрою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

9.9.У разі, якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем  у  ході  усунення  аварії на власних інженерних мережах чи власних об'єктах, або, якщо особу, яка пошкодила чи   знищила   елементи   благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.

9.10.Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до встановленої відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства.

9.11.Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення, незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням виконкому селищної ради, на облаштування одного квадратного метра території  або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.

 

 

Розділ 10. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою території населенних пунктів Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади

 

10.1. Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення Глибоцької селищної ради.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень