ПОЛОЖЕННЯ про робочу групу з питань визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах
УКРАЇНА
ГЛИБОЦЬКИЙ СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 7 серпня 2023 року № 92
|
|
|
|
|
|
||
Відповідно до п. 20 ч.4 ст 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України „Про соціальні послуги”, „Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, „Про охорону дитинства”, „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, „Про протидію торгівлі людьми”, „Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, „Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей”, „Про зайнятість населення”, „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, з метою визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах:
1. Утворити робочу групу з питань визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах та затвердити її склад, що додається.
2. Затвердити Положення про робочу групу з питань визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах, що додається.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови Глибоцької селищної ради Зеленівського В.К.
Глибоцький селищний голова Григорій ВАНЗУРЯК
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Розпорядження селищного голови Від 7 серпня 2023р.№ 92
|
ПОЛОЖЕННЯ
про робочу групу з питань визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах
1. Робоча група з питань визначення потреб населення Глибоцької територіальної громади у соціальних послугах (далі – робоча група) є консультативно-дорадчим, який утворюється з метою підготовки пропозицій щодо задоволення потреб населення у соціальних послугах.
2. Робоча група у своїй діяльності керується Законами України „Про соціальні послуги”, „Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про охорону дитинства”, „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, „Про протидію торгівлі людьми”, „Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, „Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей”, „Про зайнятість населення”, „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, іншими нормативно-правовими актами з питань соціального захисту, соціальних послуг, соціальної роботи та цим положенням.
3. Робоча група утворюється розпорядженням селищного голови.
4. Положення про робочу групу та її персональний склад затверджуються селищним головою.
5. Робочу групу очолює заступник селищного голови згідно розподілу функціональних обов'язків.
6. До складу робочої групи входять представники: місцевого органу соціального захисту населення, структурних підрозділів селищної ради з питань освіти і молоді, економіки, служби у справах дітей, фахівці із соціальної роботи. За згодою до складу робочої групи можуть також входити представники: територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, уповноважених органів з питань пробації, надавачів соціальних послуг, отримувачів соціальних послуг та їхніх об’єднань, громадських об’єднань, благодійних, релігійних організацій, представники вразливих груп населення, депутати селищної ради та представники інших зацікавлених сторін.
7. Робоча група відповідно до покладених на неї завдань:
готує пропозиції до плану заходів щодо організації визначення потреб населення у соціальних послугах із зазначенням відповідальних осіб, який подається місцевим органом соціального захисту населення на затвердження селищному голові або особі, що його заміщує;
забезпечує аналіз соціально-демографічної ситуації у територіальній громаді, даних про осіб / сім’ї, які належать до вразливих груп населення, перебувають у складних життєвих обставинах (далі – вразливі групи населення), які проживають на території громади;
забезпечує аналіз стану розвитку системи надання соціальних послуг та організаційної спроможності територіальної громади у забезпеченні населення соціальними послугами;
розглядає проект звіту за результатами визначення потреб населення у соціальних послугах;
готує пропозиції щодо визначення пріоритетних для жителів територіальної громади соціальних послуг та заходів з розвитку та забезпечення їх надання;
розробляє пропозиції до стратегії розвитку територіальної громади, плану заходів з реалізації стратегії розвитку територіальної громади, місцевих програм розвитку, програми економічного і соціального розвитку територіальної громади, інших прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку територіальної громади в частині забезпечення потреб осіб / сімей у соціальних послугах.
8. Робоча група визначає заходи щодо розвитку та забезпечення надання соціальних послуг (у тому числі пріоритетних) з урахуванням:
визначених потреб вразливих груп населення;
доступності та відповідності наявних соціальних послуг, у тому числі тих, які надаються в межах співпраці територіальних громад, потребам отримувачів цих послуг та осіб/сімей з числа тих, які потребують соціальних послуг;
стану забезпечення місцевого органу соціального захисту населення, надавачів соціальних послуг кадровими, фінансовими та іншими ресурсами, необхідними для розвитку та надання соціальних послуг відповідно до визначених потреб населення у соціальних послугах.
9. Пропозиції робочої групи та результати громадського обговорення враховуються при розробленні/внесенні змін до:
стратегії розвитку територіальної громади,
плану заходів з реалізації стратегії розвитку територіальної громади,
місцевих програм розвитку,
програми економічного і соціального розвитку територіальної громади,
інших прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку територіальної громади в частині забезпечення потреб осіб / сімей у соціальних послугах.
10. Основною організаційною формою діяльності робочої групи є засідання, що проводяться за потреби, до завершення роботи над підготовкою звіту за результатами визначення потреб населення у соціальних послугах.
11. Голова робочої групи головує на її засіданнях, контролює виконання покладених на робочу групу завдань.
12. У разі відсутності голови робочої групи його обов’язки виконує заступник голови робочої групи, який головує на її засіданнях. У разі відсутності голови та його заступника головуючий обирається з числа присутніх членів робочої групи шляхом голосування.
13. Секретар робочої групи готує необхідні матеріали для роботи робочої групи, забезпечує оповіщення членів Робочої групи про дату, час та місце проведення засідань робочої групи, веде та оформлює протокол засідання робочої групи.
14. У разі відсутності секретаря робочої групи його обов’язки тимчасово виконує за дорученням інший член робочої групи.
15. Формою роботи робочої групи є засідання, що скликаються її головою у разі потреби.
16. Засідання робочої групи вважається правоможним, якщо в ньому бере участь не менше половини від загального складу робочої групи.
17. Пропозиції робочої групи вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини загального складу робочої групи.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
18. Пропозиції робочої групи, прийняті в межах її компетенції, оформлюються протоколом, який підписується головою, заступником голови або головуючим, секретарем робочої групи.
Заступник селищного голови з питань
діяльності виконавчих органів ради Василь ЗЕЛЕНІВСЬКИЙ