Програма розвитку рибного господарства Глибоки

Дата: 10.06.2019 13:37

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА ВОДОЙМ  ГЛИБОЦЬКОЇ ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

НА 2019 -2021 роки

1.Характеристика та проблеми рибного господарства водойм Глибоцької ОТГ:

Рибне господарство-галузь економіки, завданнями якої є вивчення, охорона, відтворення, вирощування, використання водних біоресурсів, їх вилучення (добування, вилов, збирання), реалізація та переробка з метою одержання харчової, технічної, кормової, медичної та іншої продукції, а також для забезпечення продовольчої безпеки та кон’юнктури ринку рибної продукції в громаді для забезпечення отримання значного обсягу коштів до місцевого бюджету.

Стратегічними напрямами у рибному господарстві Глибоцької об’єднаної територіальної громади:

-ведення рибогосподарської діяльності,

-відтворення  водних живих ресурсів та селекції у рибництві,

-розвиток рибного господарства в Глибоцькій об’єднаній територіальній громаді,

-надання послуг з організації любительського та спортивного рибальства на водних об’єктах,

- та інші.

Загальна площа ставів ОТГ складає  __1,6га__      .

Програма розвитку рибного господарства водойм Глибоцької ОТГ на 2019-2021 роки базується на основних принципах Законів України «Про рибне господарство,промислове рибальство та охорону водних біоресурсів»,  «Про тваринний світ», «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них».

Програма спрямована на реалізацію в громаді  державної політики щодо сприяння розвитку рибного господарства, зміцнення його виробничого і науково-технічного потенціалу, формування розгалуженої інфраструктури, координацію діяльності  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій  з метою розв’язання найважливіших проблем  функціонування рибогосподарського комплексу району, створення  сприятливих умов для стабілізації та нарощування обсягів вилову і виробництва рибної продукції, підвищення ефективності використання рибних запасів, вжиття заходів щодо їх відтворення та охорони.

2.Зариблення водойм

Контроль належних характеристик рибо посадкового матеріалу здійснює комісія, що складається з представників органів рибоохорони, управління екології  та природних ресурсів  та місцевих органів влади. Комісія  визначає об’єкти робіт з відтворення (водойми, видовий  склад та кількість посадкового матеріалу) та формує перелік виконавців робіт з відтворення водних живих ресурсів.

При визначенні користувачів, виконавців робіт з відтворення водних живих ресурсів, перевагу слід віддавати тим рибоводним підприємствам, в яких сформовані  маточні стада чистих ліній білих і строкатих товстолобиків, а також наявна матеріально-технічна база для відтворення цінних аборигенних видів риб.

Проводиться моніторинг господарств, які придатні для вирощування посадкового матеріалу аборигенних видів, та визначається їх загальна потужність. Складається перелік заходів щодо приведення виробничої бази цих господарств до належного стану.

3. Мета програми

Метою Програми є створення  сприятливих умов розвитку рибного господарства для формування високих якісних та кількісних показників рибо продукції водних об’єктів району, забезпечення населення району продукцією з прісноводної  риби, ведення рибного господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних, економічних і екологічних умов, отримання додаткової товарної рибної продукції за рахунок оптимізації рибогосподарського  процесу, впровадження комплексних засобів з підвищення продуктивності водойм, вирішення стратегічного завдання щодо створення в районі потужної рибної індустрії.

4. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету,коштів рибогосподарського підприємства.

5. Завдання та заходи Програми

Програму спрямовано на розв’язування істотних проблем розвитку рибного господарства водойм району.

Основними завданнями Програми є:

відпрацювання  технології  відтворення об’єктів вселення та порядку проведення випуску

посадкового матеріалу,

зариблення рибогосподарських водойм посадковим матеріалом ,

Заходи та прогнозовані показники обсягів фінансування зариблення наведенні в додатках до програми.

6. Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми сприятиме:

-здійсненню повномасштабного зариблення водойм рослиноїдними водними біоресурсами;

-нарощуванню обсягів виробництва високоякісної рибної продукції;

-утилізації надлишкової органічної речовини і покращенню гідрохімічного режиму;

- сприянню отриманню великих  обсягів  високоякісної рибної продукції;

стимулюванню промислу,підвищенню рентабельності рибальства,зростанню споживання населенням рибної продукції.

7. Механізм реалізації Програми та контроль за її виконанням

Координацію заходів, передбачених Програмою, покласти на  КП «Глибоцький рибгосп», до компетенції якого  відноситься охорона, використання і  відтворення водних ресурсів та регулювання рибальства  в Глибоцькій ОТГ.

Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, здійснюватиме у межах  своєї компетенції  КП «Глибоцький рибгосп».

Виконавцю заходів Програми  до 20 січня року, наступного за звітним періодом, інформувати  Глибоцьку селищну раду про хід виконання Програми.