Корисні посилання. Нормативно-правові акти у сфері протидії торгівлі людьми. Гарячі лінії з протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми – це глобальна та прибуткова злочинна індустрія на сьогоднішній день. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Вирізняють наступні форми торгівлі людьми:

Презентація на тему «Торгівля людьми» - Слайд #6

Етапи торгівлі людьми:

Презентація на тему «Торгівля людьми» - Слайд #8

Права і свободи людини, які порушуються при торгівлі людьми:

Веб-сайт з Програми з протидії торгівлі людьми (МОМ)

Веб-сайт Міністерства соціальної політики України

Актуальна інформація щодо порядку в’їзду до іноземних країн розміщена на сайті МЗС України

Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину

Нормативно-правові акти у сфері протидії торгівлі людьми

Закон України «Про протидію торгівлі людьми»

Кримінальний кодекс України. Стаття 149 «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини»