Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Паспорт громади

Глибоцька громада

Глибоцька селищна громада — об'єднана територіальна громада Чернівецької області з адміністративним центром у селищі Глибока Чернівецького району. Об’єднану територіальну громаду створено у листопаді 2015 року (25.10.2015 р.).

До об'єднаної територіальної громади увійшли такі населені пункти:

  • селище міського типу Глибока з населенням 9441 осіб,
  • село Михайлівка з населенням 760 осіб,
  • село Червона Діброва з населенням 673 осіб,
  • село Черепківці з населенням 2117 осіб,
  • село Новий Вовчинець з населенням 335 осіб.

Загальна кількість населення Глибоцької об’єднаної територіальної громади станом на 01.01.2019 року складала 13326 осіб.

 На сьогоднішній день Глибоцька територіальна громада налічує в своєму  складі 9 населених пунктів з адміністративним центром в смт Глибока:
 

  • Глибока;
  • Димка;
  • Михайлівка;
  • Червона Діброва;
  • Опришени;
  • Слобідка;
  • Черепківці;
  • Новий Вовчинець;
  • Стерче.

Глибока - селище у Чернівецькому районі, Чернівецької області, центр Глибоцької селищної територіальної громади, .

Розташована в південно-західній частині області, за 30 км від Чернівців. Через селище проходять залізниця Чернівці - Бухарест та вітки на Сторожинець і Красноїльськ. Залізнична станція - Глибока-Буковинська. Пролягають також і важливі шосейні шляхи Чернівці - Порубне, Вижниця - Порубне та Глибока - Герца.

Населений пункт заснований в 1438 році, в 1919- 1940 рр. - Адинката, селище міського типу з 1956 року. Назва населеного пункту походить від місця його розташування: поселення дійсно знаходиться у глибокій долині.

Димка – сусіднє село до смт Глибока, Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району, Чернівецької області. 

Перша  згадка - 1446 рік. Наприкінці  ХУ ст. назва  села  змінилась  на  Трестіана, що  означає: село  біля  річки, по берегах  якої  росте багато  очерету. Пізніше село  згадується  як  село  Димка  (перші  мешканці  жили  біля  річки , де часто  були  тумани. )  В 1889—1891 роках в селі в маєтку материних батьків жила Ольга Кобилянська. Один з основних творів Кобилянської стала повість «Земля», створена на основі реальної трагедії братовбивства, що сталася восени 1894 році в селі Димка.

Михайлівка - село Глибоцької громади, Чернівецького  району, Чернівецької області.

Найдавніша  згадка  про  село – 1508  рік. Перші  поселення  були  в  так  званому  урочищі  Городище. На  межі  сіл  Михайлівка  та  Червона  Діброва є  пам’ятка  « Словянське  городище» В одній  із  легенд  говориться ,що  на  Турецькому  горбі  стояла  сигнальна  вежа. Коли  загрожувала  небезпека, на  ній  запалювали  вогонь  і  мигалки  , звідси  і  назва  села  « Мигучени» або  Михайлівка. 
Михайлівка - розташована на річці Котівці, за 6 км від районного центру та від залізничної станції Глибока-Буковинська.

Червона Діброва - село Глибоцької громади, Чернівецького району, Чернівецької області, розташоване на берегах невеликої річки Дерелуй.

Село Червона Діброва розташоване на горбистій місцевості, за територією воно досить велике і має багато вільних земель які вкриті лісами, а також пасовищами де ростуть різноманітні квіти, що робить село надзвичайно красивим та привабливим для туристів які часто його відвідують. Також слід відзначити знамениту не тільки по Україні а й за кордоном «Червонодібровську Січ». Засновниками якої є Валерій Чоботарь та Валерій Одайський. На теренах якої проводяться спортивно-оздоровчі дитячі табори. Також село славиться такими визначними місцями як, «Слов'янське городище» де було слов'янське поселення 9-10 століттня. На місці якого знімалися епізоди до кінофільму Ольги Кобилянської «Земля». А також чотирьохсот літній дуб біля якого знімався кінофільм «Айвенго» Ця місцевість вперше згадується у 1497 року у зв'язку із битвою поляків під керівництвом короля Яна-Ольбрахта з військами молдавського господаря Штефана ІІІ Великого, під час якої поляки зазнали величезної поразки. За легендою після перемоги Штефан Великий наказав запрягти в плуги двадцять тисяч полонених поляків і на залитій кров'ю території спахати землю і посадити дубовий ліс, який і отримав назву Червона Діброва.

Черепківці - село Глибоцької громади, Чернівецького району, Чернівецької області. В селі працює залізнична станція Вадул - Сірет, яка знаходиться в семи км від кордону з Румунією. 

Історія виникнення села сягає в сиву давнину. За легендою, назва села Черепківка походить від слова «черепки», які й зараз виорюються плугами на місці сучасного розташування села. Ці уламки посуду (черепки) сягають періоду Трипільської культури (III тис. до н. є.) та культури карпатських курганів (ІІ-У ст. н. е.).

Проте, існують ще кілька легенд щодо виникнення назви села. В одній з них, зокрема, говориться, що в земляних надрах села колись було багато каміння, яке залягало плоскими шарами. Населення розколювало його. Плитки каміння нагадували своєю формою черепицю. Каміння використовували для потреб населення, а частково продавали. Місцевість, де видобували «черепицю» стали називати Черепківцями.

Новий Вовчинець – село Глибоцької громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Перша  письмова  згадка – ХVІІ століття. Від  самих  горбів  до  долини правого  берега  річки  Серет  місцевість  була  покрита  гущівниками. Туда  мало  хто заходив і  там  завелись  вовки. Ті  гущівники  пастухи  називали  Вовчинцем звідки  і  назва  села.

 

Стерче – село Глибоцької громади, Чернівецького  району Чернівецької області, засноване у  40-х роках  ХІХ ст. із  більш  давнього  слов’янського  поселення  Берлінці, що з’явилось  в ХІІІ-ХІУ ст на лівому  березі  річки  Сірет. Річка  часто  розливалася  і  люди  поселилися  далі  від  неї на 3-4 км, володарем  цих  земель  був  пан  Стерчук, звідси  і  назва  села - Стерче.

Опришени  – село Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Більшість жителів села — румуни що становитть 96,36 %. Село Опришени має багату та неповторну історію. Найдавніші поселення людей налічують 10—35 тисяч років.

Знайшли у селі і залишки п’ятьох давніх культур: трипільської, бронзового та залізного часу, культури карпатських курганів та середньовіччя. Знайдено могильник культури карпатських курганів.

Слобідка - село Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Слобідка – гарне, мальовниче село. Його історія нараховує майже 300 років. Перша письмова згадка про село датується 1747 роком. Офіційна версія походження назви села означає – «слобода, свобідні землі», тобто територія, на якій селяни не відбували панщину. Це було можливо тільки в тому разі, коли кріпак відпрацьовував на панщині 30 років, а кріпачка – 25. Тоді пан давав їм коня, корову, наділяв землю і відпускав на свободу. Ці люди більше на панщину не ходили, тобто ставали вільними. Землі, на яких вони поселялися, й називали «свобідні». Звідси і пішла назва «Слобідка».
 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь