Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Паспорт громади

Глибоцька громада

Глибоцька селищна громада — об'єднана територіальна громада Чернівецької області з адміністративним центром у селищі Глибока Глибоцького району. Об’єднану територіальну громаду створено у листопаді 2015 року (25.10.2015 р.).

До об'єднаної територіальної громади увійшли такі населені пункти:

 • селище міського типу Глибока з населенням 9441 осіб,
 • село Михайлівка з населенням 760 осіб,
 • село Червона Діброва з населенням 673 осіб,
 • село Черепківці з населенням 2117 осіб,
 • село Новий Вовчинець з населенням 335 осіб.

Загальна кількість населення Глибоцької об’єднаної територіальної громади станом на 01.01.2019 року складала 13326 осіб.

 На сьогоднішній день Глибоцька територіальна громада налічує в своєму  складі 9 населених пунктів з адміністративним центром в смт Глибока:
 

 • Глибока;
 • Димка;
 • Михайлівка;
 • Червона Діброва;
 • Опришени;
 • Слобідка;
 • Черепківці;
 • Новий Вовчинець;
 • Стерче.

Глибока - селище міського типу у Чернівецькій області, центр Глибоцької селищної територіальної громади, центр Глибоцького району.

Розташована в південно-західній частині області, за 30 км від Чернівців. Через селище проходять залізниця Чернівці - Бухарест та вітки на Сторожинець і Красноїльськ. Залізнична станція - Глибока-Буковинська. Пролягають також і важливі шосейні шляхи Чернівці - Порубне, Вижниця - Порубне та Глибока - Герца.

Населений пункт заснований в 1438 році, в 1919- 1940 рр. - Адинката, селище міського типу з 1956 року. Назва населеного пункту походить від місця його розташування: поселення дійсно знаходиться у глибокій долині.

Димка – сусіднє село до смт Глибока, Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району, Чернівецької області. 

Перша  згадка - 1446 рік. Наприкінці  ХУ ст. назва  села  змінилась  на  Трестіана, що  означає: село  біля  річки, по берегах  якої  росте багато  очерету. Пізніше село  згадується  як  село  Димка  (перші  мешканці  жили  біля  річки , де часто  були  тумани. )  В 1889—1891 роках в селі в маєтку материних батьків жила Ольга Кобилянська. Один з основних творів Кобилянської стала повість «Земля», створена на основі реальної трагедії братовбивства, що сталася восени 1894 році в селі Димка.

Михайлівка - село Глибоцької громади, Чернівецького  району, Чернівецької області.

Найдавніша  згадка  про  село – 1508  рік. Перші  поселення  були  в  так  званому  урочищі  Городище. На  межі  сіл  Михайлівка  та  Червона  Діброва є  пам’ятка  « Словянське  городище» В одній  із  легенд  говориться ,що  на  Турецькому  горбі  стояла  сигнальна  вежа. Коли  загрожувала  небезпека, на  ній  запалювали  вогонь  і  мигалки  , звідси  і  назва  села  « Мигучени» або  Михайлівка. 
Михайлівка - розташована на річці Котівці, за 6 км від районного центру та від залізничної станції Глибока-Буковинська.

Червона Діброва - село Глибоцької громади, Чернівецького району, Чернівецької області, розташоване на берегах невеликої річки Дерелуй.

Село Червона Діброва розташоване на горбистій місцевості, за територією воно досить велике і має багато вільних земель які вкриті лісами, а також пасовищами де ростуть різноманітні квіти, що робить село надзвичайно красивим та привабливим для туристів які часто його відвідують. Також слід відзначити знамениту не тільки по Україні а й за кордоном «Червонодібровську Січ». Засновниками якої є Валерій Чоботарь та Валерій Одайський. На теренах якої проводяться спортивно-оздоровчі дитячі табори. Також село славиться такими визначними місцями як, «Слов'янське городище» де було слов'янське поселення 9-10 століттня. На місці якого знімалися епізоди до кінофільму Ольги Кобилянської «Земля». А також чотирьохсот літній дуб біля якого знімався кінофільм «Айвенго» Ця місцевість вперше згадується у 1497 року у зв'язку із битвою поляків під керівництвом короля Яна-Ольбрахта з військами молдавського господаря Штефана ІІІ Великого, під час якої поляки зазнали величезної поразки. За легендою після перемоги Штефан Великий наказав запрягти в плуги двадцять тисяч полонених поляків і на залитій кров'ю території спахати землю і посадити дубовий ліс, який і отримав назву Червона Діброва.

Черепківці - село Глибоцької громади, Чернівецького району, Чернівецької області. В селі працює залізнична станція Вадул - Сірет, яка знаходиться в семи км від кордону з Румунією. 

Історія виникнення села сягає в сиву давнину. За легендою, назва села Черепківка походить від слова «черепки», які й зараз виорюються плугами на місці сучасного розташування села. Ці уламки посуду (черепки) сягають періоду Трипільської культури (III тис. до н. є.) та культури карпатських курганів (ІІ-У ст. н. е.).

Проте, існують ще кілька легенд щодо виникнення назви села. В одній з них, зокрема, говориться, що в земляних надрах села колись було багато каміння, яке залягало плоскими шарами. Населення розколювало його. Плитки каміння нагадували своєю формою черепицю. Каміння використовували для потреб населення, а частково продавали. Місцевість, де видобували «черепицю» стали називати Черепківцями.

Новий Вовчинець – село Глибоцької громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Перша  письмова  згадка – ХVІІ століття. Від  самих  горбів  до  долини правого  берега  річки  Серет  місцевість  була  покрита  гущівниками. Туда  мало  хто заходив і  там  завелись  вовки. Ті  гущівники  пастухи  називали  Вовчинцем звідки  і  назва  села.

 

Стерче – село Глибоцької громади, Чернівецького  району Чернівецької області, засноване у  40-х роках  ХІХ ст. із  більш  давнього  слов’янського  поселення  Берлінці, що з’явилось  в ХІІІ-ХІУ ст на лівому  березі  річки  Сірет. Річка  часто  розливалася  і  люди  поселилися  далі  від  неї на 3-4 км, володарем  цих  земель  був  пан  Стерчук, звідси  і  назва  села - Стерче.

Опришени  – село Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Більшість жителів села — румуни що становитть 96,36 %. Село Опришени має багату та неповторну історію. Найдавніші поселення людей налічують 10—35 тисяч років.

Знайшли у селі і залишки п’ятьох давніх культур: трипільської, бронзового та залізного часу, культури карпатських курганів та середньовіччя. Знайдено могильник культури карпатських курганів.

Слобідка - село Глибоцької територіальної громади, Чернівецького району Чернівецької області.

Слобідка – гарне, мальовниче село. Його історія нараховує майже 300 років. Перша письмова згадка про село датується 1747 роком. Офіційна версія походження назви села означає – «слобода, свобідні землі», тобто територія, на якій селяни не відбували панщину. Це було можливо тільки в тому разі, коли кріпак відпрацьовував на панщині 30 років, а кріпачка – 25. Тоді пан давав їм коня, корову, наділяв землю і відпускав на свободу. Ці люди більше на панщину не ходили, тобто ставали вільними. Землі, на яких вони поселялися, й називали «свобідні». Звідси і пішла назва «Слобідка».
 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь