Управління громадою під час пандемії на прикладі Німецьких муніципалітетів

Дата: 29.04.2020 17:47

саме з такою темою 28 квітня 2020 року відбувся онлайн-форум.

Більше 130 мерів з України мали нагоду поспілкуватися з німецькими колегами на форумі, під час якого обговорити основні питання боротьби муніципалітетів з COVID-19

Основними особливостями роботи Німеччини є те що:
- німецькі муніципалітети мають опосередковане відношення до медицини (фінансується державою напряму на медичний заклад);

- пожежні частини складаються з місцевих волонтерів, які допомагають меріям в боротьбі з пандемією;

- у районних центрах існують медичні центри, де кожен бажаючий може себе протестувати на COVID-19 (фінансування державне);

- Окремі заходи карантину почали послаблювати, із 20 квітня в Німеччині дозволили відчинити магазини площею до 800 квадратних метрів. Планується, що з 4 травня відновлять роботу школи та перукарні.

-Дороги та парки в Німеччині не дезінфікують.

Основні висновки форуму, на які зосереджували увагу і німецькі і українські керівники органів місцевого самоврядування - збереження здоров’я і життя жителів є питання номер один для органів місцевого самоврядування всіх країн Європи. Боротьба з пандемією однозначно в несе зміни у суспільні відносини, відбудеться спад економіки, найбільш страждатимуть індустріальні райони, які більше місяця не працювали, що відповідно призведе до суттєвого зменшення дохідної частини бюджету (а це в першу чергу зменшення капітальних видатків), посилення ролі інформаційної політики для спілкування з жителями та участі мешканців відновленні економічних відносин.

PS. Даний захід організований завдяки Програмі U-LEAD з Європою, При підтримці посольства Німеччини в Україні