Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

В який спосіб можна подати декларацію про майновий стан і доходи

Дата: 02.05.2022 15:53
Кількість переглядів: 409

Глибоцьке ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі "ЕК для громадян" працює електронний сервіс "Декларація про майновий стан і доходи". За до допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Детальніше про те, який зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи може обрати платник податків:

 - особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. Через "Електронний кабінет платника" https://cabinet.tax.gov.ua/.

 У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених Податковим кодексом України випадках.

Терміни подання декларації та сплати податків:

  • до 2 травня 2022 року для громадян, які мають подати декларацію, згідно з Податковим Кодексом та для осіб , які здійснюють незалежну професійну діяльність;
  • до 31 грудня 2022 року для громадян, які мають право на отримання податкової знижки;
  • до 1 серпня 2022 року необхідно сплатити суму ПДФО та військового збору, зазанчені в декларації.

У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів слати податків та зборів, подання звітності, то платники податків звільняються від передбаченої Податковим кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану. 


Для отримання консультації зявитися в Глибоцьку ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області, яка знаходиться за адресою вул. Шевченка 1, смт Глибока.


Податкова знижка: що це, який процес подачі документів та основні причини  відмов - UCAP.IO


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь