Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Лікування та реабілітацію за кордоном можуть отримати українці, які постраждали від війни.

Дата: 25.11.2022 08:42
Кількість переглядів: 154

Від початку повномасштабної війни в Україні Міністерство охорони здоров’я у співпраці з міжнародними партнерами продовжують організовувати транспортування та лікування постраждалих українців до клінік Європи.

МОЗ здійснює постійну евакуацію наших громадян з українських лікарень за кордон. А також забезпечує взаємодію з директоратами Єврокомісії DG SANTE і DG ECHO в рамках програми медичної евакуації. Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (EWRS).

За допомогою міжнародних партнерів, у рамках співпраці МОЗ України з урядом Польщі і за підтримки ВООЗ, БО «Лікарі без кордонів», БФ «Медична місія», авіакомпаній і транспортних бригад парамедиків із Польщі, Німеччини, Данії, Швеції, Норвегії та інших країн здійснюється важлива технічна функція: постраждалих чи хворих українців перевозять спеціальним медичним автотранспортом до проміжних аеропортів і медичних евакуаційних хабів, за потреби надають оперативно медичну допомогу на етапі евакуації та супроводжують пацієнтів до лікарень.

Алгоритм медичної евакуації в закордонні лікарні наступний:

  1. Сімейний чи лікуючий лікар стаціонару ухвалює рішення про необхідність направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану».
  2. До закордонних клінік транспортуються насамперед діти та дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, діти з онкологічною патологією, а також люди із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.
  3. Лікуючий або сімейний лікар інформує обласного координатора з медичної евакуації (зазвичай це співробітник Департаменту охорони здоровʼя (ДОЗ) або ж обласної лікарні) про своє рішення. Обласні координатори надсилають необхідні медичні висновки до команди медичної евакуації в МОЗ.
  4. МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медичної евакуації.
  5. Якщо пацієнт (чи його законний представник) дає згоду на медичну евакуацію, то МОЗ надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії.
  6. МОЗ отримує через платформу Early Warning and Response System (EWRS) пропозиції від лікарень з країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування.
  7. Координатори з медевакуації Міністерства у постійній комунікації з лікарнями, що приймають пацієнтів, узгоджують етапи і маршрути безпечного транспортування.
  8. Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України транспортують пацієнтів від лікарень у прифронтовій зоні чи на деокупованих територіях до медичних закладів Львівщини, які взяли на себе функцію медичного хабу. У цих лікарнях продовжують надання необхідної меддопомоги та готують пацієнтів до медевакуації. Група супроводу МОЗ забезпечує підготовку та переклад необхідної медичної документації, відновлення за потреби особистих документів громадян.
  9. Відтак спеціальним медичним автотранспортом чи медичними гелікоптерами/літаками українців транспортують за кордон для спеціалізованого лікування.
  10. МОЗ України за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС/ЄЕЗ, через платформу EWRS проводить моніторинг пацієнтів, отримує повідомлення про їх рух у клініках країн ЄС, а також запити додаткової інформації про пацієнтів тощо.
  11. Після завершення лікування пацієнти мають змогу повернутися в Україну за сприяння посольств чи консульств України у відповідній країні.

МОЗ звертає увагу, що якщо ви чи рідна вам людина потребуєте медичної евакуації, звертайтеся, перш за все, до сімейних лікарів. Комунікація Міністерства охорони здоровʼя з сімейними лікарями триває постійно і безперервно.

Також важливо тримати контакт із лікарнею, в якій лікується поранений чи людина з важкою хворобою.

Однак, через тривалі воєнні дії, обстріли та/або окупацію деяких регіонів України, багато людей могли втратити зв'язок зі своїм сімейним лікарем. Тому є й інший шлях подати попередню заявку на Програму медичної евакуації. Для цього на сайті Міністерства в розділі «Громадянам» необхідно самостійно заповнити відповідну заявку. Далі МОЗ верифікує всі дані та перевірить інформацію, після чого вам дадуть зворотний зв'язок.

Зазвичай підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. Однак кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу.

Нагадуємо, що евакуація для українських пацієнтів — безоплатна. Транспортування та лікування українських громадян у межах програми медевакуації фінансується міжнародними організаціями, а також країнами, що приймають українців.

У межах співпраці МОЗ та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів впродовж 9 місяців з початку повномасштабного вторгнення вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом з різних регіонів України до закордонних клінік понад 2 200 громадян.

Окрім того, у рамках партнерства МОЗ і Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру та глобальної ініціативи «St. Jude Children's Research Hospital» та міжнародної спільноти дитячих онкологів близько тисячі дітей з онкологічною патологією евакуйовано для подальшого лікування у провідні онкологічні центри США, Канади і Євросоюзу.
 


Працюючі українці мають право пройти реабілітацію після травм, отриманих  внаслідок бойових дій, за кошти Фонду


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь