Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

Дата: 26.11.2022 13:30
Кількість переглядів: 128

Вчора біля пам`ятника Борцям за Волю України у селищі Глибока відбувся мітинг реквієм та спільна поминальна панахида до Дня пам’яті жертв голодоморів, який відзначають щороку в четверту суботу листопада.

Всечесні отці після проведення спільної панахиди розповіли як Буковина та інші території радянської України переживали ці лихоліття, як штучно, сталінським тоталітарним режимом були організовані голодомори, внаслідок яких померли мільйони українців.

Анатолій Тімофті - заступник селищного голови під час свого виступу також провів історичні паралелі стосовно геноциду українського народу у призмі минулих та сьогоднішніх подій, закликав усіх присутніх доєднатися до традиційної акції «Запали свічку». Він нагадав, що сьогодні, 26 листопада о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Запали свічку». У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на підвіконні.

Після панахиди глибочани віднесли до пам`ятного знаку запалені лампадки у пам’ять про жертв Голодомору 1921-1923,1932-1933,1946-1947 років, квіти, зв`язані оберемки пшениці та оглянули тематичну виставку підготовлену працівниками бібліотеки, присвячену цій трагедії.

Довідково.

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.

Всесоюзна комуністична парія (більшовиків) та уряд СРСР у 1932-1933 роках організували штучний голод на території Української РСР та Кубані. Щоб унеможливити супротив українців становленню й утвердженню комуністичного тоталітарного режиму, восени 1932 року комуністи розпочали спеціальну каральну операцію – масовий штучний голод. Унаслідок умисного утворення умов, несумісних із життям, за кілька місяців у 1932-1933 роках в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості й вичерпного поіменного списку жертв.

Традиційно, в четверту суботу листопада, о 16:00, пам’ять про понад 7 мільйонів українців, вбитих під час геноциду, вшановують хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міста, біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах та в Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» у Києві.


 

Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису

 

Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь