День пам`яті Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2023 10:42

Вже дев`ятий рік поспіль, 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів.
Саме вони разом із побратимами дали тоді відсіч супротивникові. В ті криваві дні Україна заплатила  високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні.

Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки.

Тоді, у лютому 2014 року, складно було передбачити, що це лише перші із тисяч загиблих у російсько-українській війні Героїв небесного воїнства.

Герої Небесної Сотні прийняли перший бій у війні, яка триває донині та показали всьому світу, якою може бути воля до сободи і незалежності.

День Героїв Небесної Сотні: програма культурних подій у Вінниці :  18:02:2023 - 20 хвилин Вінниця

Ілюстрація використана з вільних джерел.