Найпопулярніші схеми шахрайства: застерігає кіберполіція.

Дата: 16.03.2023 10:49

Понад 80% звернень громадян до кіберполіції - шахрайство.

Про це розповів начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Найпопулярніші схеми зловмисників – продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства та фішинг. Від початку повномасштабної війни додалися ще схеми псевдоевакуаційних перевезень з регіонів, де точаться бойові дії, а також надання в оренду неіснуючого житла. Також ми викриваємо схеми псевдоволонтерських зборів грошей», – розповів Виходець.

Також Виходець порекомендував громадянам, насамперед, переказувати гроші на благодійність лише перевіреним особам або офіційним фондам.

«Завжди звертайте увагу на наповнення сторінки волонтера, дату завантаження матеріалів, кількість підписників, у більшості публічних діячів профілі в соцмережах верифіковані, на це також варто звертати увагу», – наголосив він.

Для захисту грошей на банківських рахунках начальник Департаменту кіберполіції Ірій Виходець закликав:

• не повідомляти дані банківських карт стороннім;
  • не переходити за сумнівними гіперпосиланням;
  • обирати лише перевірені сервіси для купівлі-продажу;
  • переказувати гроші на благодійність лише перевіреним особам або офіційним фондам.

Довідково

Фішинг – це сукупність методів, що дозволяють обдурити користувача та змусити його розкрити свій пароль, номер кредитної картки та іншу конфіденційну інформацію.

Фішинг існує впродовж багатьох років, за цей час кіберзлочинці розробили широкий спектр методів інфікування жертв.

Найчастіше зловмисники, які займаються фішингом видають себе за банки, інші фінансові установи, представників відомих організацій, щоб змусити жертву заповнити фальшиву форму та отримати дані облікових записів в електронних листах чи телефонних дзвінках.

У минулому для виманювання даних користувачів кіберзлочинці часто використовували неправильно написані або оманливі доменні імена. Сьогодні зловмисники використовують більш складні методи, завдяки чому фальшиві сторінки дуже схожі на свої легітимні аналоги.