Проєкт «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» реалізовуватиметься у нашій громаді

Дата: 01.08.2023 18:10

В рамках впровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) планується надання підтримки регіонам у відновленні та організації надання якісних медичних послуг та послуг громадського здоров`я на територіях розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Глибоцька територіальна громада запропонована територією для реалізації проєкту щодо відновлення якісних медичних послуг, залучення громад до питань охорони здоров`я, попередження неінфекційної й інфекційної захворюваності на територіях розміщення внутрішньо переміщених осіб.

З метою початку реалізації вказаного напрямку вчора, 31 липня фахівці Проєкту здійснили оціночний візит до Глибоцької громади.

У заході взяли участь:

• проектний менеджер міжнародної організації РАТН Роман Родина;
  • заступник генерального директора з організації епідеміологічного нагляду ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» Мар`яна Миронюк;
  • представник ЦГЗ МОЗ України, головний фахівець відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю  ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» Ірина Яницька;
  • завідувач відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тетяна Нестеровська;
  • директор КНП «Центр ПМСД Глибоцької селищної ОТГ» Лариса Тімофті;
  • директор КНП "Глибоцької БПЛ" Іван Шкробанець;
  • завідувач Глибоцької районної філії ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Дмитро Чумак;
  • секретар Глибоцької селищної ради Олена Бадюк;
  • фахівці місцевих медичних закладів і працівники комунальних установ громади.

Під час зустрічі відбулося обговорення конкретних напрямків підтримки громади з боку проєкту. Також відвідали Глибоцьку селищну лікарську амбулаторію ЗПСМ і Опришенську амбулаторію ЗПСМ де провели оцінки стану впровадження заходів інфекційного контролю з використанням оціночного інструменту.

За підсумками зустрічі прийнято рішення щодо формування мультидисциплінарної команди для реалізації проєкту в складі активу громади, представників ЦПМСД, ЦКПХ, яка проходитиме відповідне навчання за підтримки проєкту.

З матеріалом щодо Проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» можна ознайомитися тут

Презентація Проєкту