Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).
Графік роботи:
Робочі дні: Понеділок - П`ятниця (з 09:00 до 18:00) Вихідні дні: Субота - Неділя
Регіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги є територіальним відділенням Координаційного центру з надання правничої допомоги.
Центр є неприбутковою організацією, користується правами юридичної особи, має власний бланк, печатку із своїм найменуванням.
У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, Законом України «Про безоплатну правову допомогу», іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства юстиції України, іншими нормативно-правовими актами, наказами Координаційного центру, а також положенням про Центр, яке затверджене наказом Координаційного центру від 30 березня 2015 року № 24 (в редакції наказу Координаційного центру від 3 січня 2017 року № 18).
Основним завданням Центру є створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правничої допомоги, а саме надання таких видів правових послуг:
захист;
здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
Якщо пенсіонер помер, але не встиг отримати нараховану пенсію, ці кошти можуть отримати його родичі. Хто саме та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Якщо громадянин України помер за межами нашої держави — процедура отримання свідоцтва про смерть матиме свої особливості. Хто та як може отримати свідоцтво про смерть, куди звертатися та які документи для цього необхідні — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Хто може звернутися
Якщо ви працюєте та виховуєте двох та більше дітей, є можливість платити менше податків і отримувати більшу зарплату. Хто має право на пільгу, які документи потрібні та як правильно її оформити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Якщо ви плануєте позичити або взяти гроші в борг, юристи радять скласти боргову розписку. Вона вигідна для обох сторін. Це документ, який підтверджує факт позики, фіксує умови повернення тощо. Для позичальника це можливість захистити свої інтереси, якщо позикодавець висуне нові вимоги повернення боргу.
Розпочався конкурсний відбір медіаторів, які залучатимуться центрами з надання безоплатної правничої допомоги. Подати документи можна до 5 березня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги.
Бажання мати ялинку вдома не повинно призводити до порушення закону. Та й придбання легальної ялинки, яка виросла у спеціальних лісгоспах, може обійтися дешевше, ніж штраф. Юристи системи надання безоплатної правничої допомоги розповіли, яка відповідальність передбачена за незаконну вирубку дерев.
В Україні заборонено продаж та використання більшості видів піротехніки. На порушників може очікувати штраф до 34 тис. грн або навіть обмеження чи позбавлення волі. Детальніше роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Які саме заборони діють і чи є винятки
Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком. Юристи системи безоплатної правничої допомоги розповідають, як діяти в такій ситуації і чому важливо звернутися по допомогу.
Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки. При цьому дитині не обов’язкового бачити бійки, так само травматично для неї буде чути звуки сварки або відчувати напругу у стосунках рідних та просто усвідомлювати ситуацію.
Українці можуть повернути частину витрат на навчання – у вигляді податкової знижки. Зробити це можна раз на рік і виключно в наступному році після оплати навчання. Тобто щоб отримати податкову знижку за витрати у 2023 році, подати документи потрібно до кінця 2024 року.
Раніше Закон визначив термін до 1 січня 2025 року. Однак через воєнний стан, окупацію територій держави, виїзд частини населення України за кордон неможливо оформити паї зараз, тому термін продовжили до 1 січня 2028 року.