Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

спалювання сухої трави та листя шкідливе для здоров`я людей та шкодить екосистемі планети

Дата: 04.09.2019 16:03
Кількість переглядів: 1078

Шановні жителі громади!

 

Наголошуємо, що спалювання сухої трави та листя шкідливе для здоров`я людей та шкодить екосистемі планети.

Для захисту довкілля та здоров`я людей на законодавчому рівні закріплена заборона щодо таких дій, та передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Кожен має знати - при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв'язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

  Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному димі; з димом у повітря вивільняється діоксини - одні з найотрутніших для людини речовини.

 В осінній та весняний періоди року випалюються трави, очерети, бур`ян  та опале листя. В результаті таких дій знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи та їх личинки, запилювачі рослин, дощові черв'яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення грунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки знищується насіння однорічних, дворічних та деяких багаторічних рослин, знищується шар сухої трави, який утримував вологу, перегнивав і створював необхідні умови для існування багатьох рослин, тварин та комах, формував ґрунт. Знижується родючість ґрунтів, гумусність, погіршується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість.

 

Відповідно до статті 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»  Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено:

«Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Станом на 2019 рік 1 неоподаткований мінімум доходів громадян = 17грн.

 

Відповідно до статті 245 «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу»  Кримінального кодексу України:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -

караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

Відповідно до статті 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів»  Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено:

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

У випадку виявлення факту спалювання сухої трави, листя, бур`яну чи інших сухих дикоростучих трав, Ви можете звернутись до органу внутрішніх справ (Національної поліції), який за фактом порушення уповноважений на складання протоколу про адміністративні правопорушення (телефон чергового (03734) 2-14-78 © Офіційний сайт Національної поліції: https://cv.npu.gov.ua/konataktu.html, або телефонуйте 102).

До осіб які мають право складати протокол про адміністративні правопорушення (за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) відносяться:

державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій;

громадський інспектор з охорони довкілля;

єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду.

Давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

З повагою юридичний сектор Глибоцької селищної ради!

 Фото без опису



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь