Голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк привітав громаду села Червона Діброва з храмовим святом

Дата: 10.11.2019 07:51

На Глибоччині, 8 листопада2019 року, у Храмі Святого Великомученика Димитрія Солунського ПЦУ у селі Червона Діброва Глибоцького району Чернівецької області відбулося перше храмове свято після переходу релігійної громади від УПЦ МП до ПЦУ.

У Храмі з самого ранку людно – маленька церковця ледь вміщала парафіян та гостей свята. Багато прийшли людей прийшли до храму у вишиванках. Привітати отця Віктора та парафіян храму приїхали священики ПЦУ з сусідніх сіл і районів. Парафіяни Храму тішаться, що дочекалися цієї історичної днини. «Ми дякуємо Богові, що дочекалися цього дня – що ми на нашій рідній землі можемо молитися рідною українською мовою – каже парафіянка храму Лариса, яка приїжджає сюди на Службу Божу з сусіднього села Тисовець, де церква досі перебуває під московським патріархатом. Божественну літургію очолив настоятель храму Св. Великомученика Димитрія Солунського отець Віктор, йому співслужили священики ПЦУ з інших парафій. У храмі лунала щира молитва, після цього усі спільно заспівали «Многї літа». Благочинний Глибоцького та Новоселицького районів Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ протоієрей Роман Грищук привітав громаду зі святом, виголосивши просвітницьку проповідь. Отець Роман подякував всім парафіянам за активну позицію, боротьбу за правду і вручив парафіянці Храму Св. Вмч. Димитрія Солунського Бейко Клавдії Григорівні Благословенну Грамоту від Митрополита Київського і всієї України Епіфанія (всій громаді), а особисто Клавдії Григорівні – орден Святої Великомучениці Варвари. Привітати парафіян Храму та високоповажних гостей завітав Голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк. «Всечесні отці, дорогий настоятелю, шановні парафіяни, гості! Від імені Глибоцької ОТГ і від себе особисто хочу привітати всіх з Храмовим святом. Нехай Бог дає здоров’я, щастя, добра і всіх гараздів. Нехай наша єдність посилюється. Нехай береже Господь всю нашу громаду і всю нашу рідну Україну!», – побажав Григорій Ванзуряк. Після святкової літургії відбувся хресний хід навколо храму, священики окропили церкву та парафіян свяченою водою. На завершення для парафіян та гостей свята на території церкви організували святковий обід. Також жителі Червоної Діброви передали в день Храмового свята військовим капеланам продукти та одяг для бійців на фронті – допомогу найближчим часом відправлять військовим на Схід. Нагадаємо, 10 лютого 2019 року, у селі Червона Діброва Глибоцького району відбулися збори релігійної громади храму Св. Вмч. Димитрія Солунського щодо переходу до ПЦУ. Понад дві третини людей, а це 113 членів громади, проголосували за перехід з Московського патріархату до Православної Церкви України. Відтак, було поставлено крапку в трагічній історії духовної окупації Храму.

Галина Єреміца

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)