ПРАВОВА АБЕТКА: Штрафи за порушення роботодавцем трудового законодавства у 2020 році

Дата: 21.01.2020 16:52

Трудові відносини роботодавця та працівника розпочинаються з моменту підписання трудового договору, який оформляється відповідним наказом чи розпорядженням та повідомленням податкової інспекції про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, з 01.01.2020 р. несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

30 мінімальних зарплат за кожного працівника (141 690 грн.) за наступні порушення:

- робота працівника без оформлення трудового договору;

- оформлення працівника на неповний робочий час, коли фактичного людина працює повний робочий час;

- виплату заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску.

10 мінімальних зарплат за кожного працівника (47 230 грн.) за недотримання державних гарантій з оплати праці (за неоплачену роботу в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понаднормову роботу та інше);

3 мінімальні зарплати (14 169 грн.)  за такі порушення:

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати більш як за один місяць;

- виплата заробітної плат не в повному обсязі.

10 мінімальних зарплат за кожного працівника (47 230 грн.)  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами «Про військовий обов’язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу»«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

1 мінімальна зарплата (4 723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім перерахованих вище.

Довідково: Інформацію підготовлено в межах реалізації проекту ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»