Захист озимих культур від мишоподібних гризунів
Погодні умови які склалися у цьому році, а саме літньо-осіння засуха та достатня кормова база сприяють збільшенню чисельності мишоподібних гризунів на посівах озимих культур та в садах .
Вони сприяють масовому розмноженню та розселені мишей, їх міграції з резервацій ( неорних землях та багаторічних травах ) на озимину, що створюватимуть серйозну загрозу посівам пізньої осені, зимою та на весні, а при м’який зимі небезпека зростатиме. Вирішальним в попередженні розповсюдження є вчасне і в короткий термін проведення винищувальних заходів. В цей період необхідне систематичне обстеження, визначення видового складу мишоподібних для проведення ефективного захисту полів, що забезпечить збереження посівів та урожаю сільськогосподарських культур. За наявності 3-5 жилих колоній на гектар використовують родентициди: Антимиша (2-3 пакетики на нору), Бродівіт, р, (виготовлення принади), Бромакем (20-30 гр/5 м² або 2-4 брикети на купі), принада із 0,006% діючої речовини Ізоцин (0,3-6,0 кг/га), Капкан-принада №1 (1,5-2,5 кг/га,
Серед біопрепаратів дозволений до застосування бактоцид (діюча речовина – бактерії Ісаченко), норма використання – 3-5 гр. на нору або 1-
Після проведених захисних заходів необхідно проводити визначення біологічної ефективності, і в разі збереження чисельності мишоподібних гризунів вище ЕПШ проводити повторні обробки. Багаторазове використання принади з одною діючою речовиною сприяє формуванню у гризунів резистентності, тому потрібно чергувати родентициди.
При роботі із засобами захисту рослин обов’язково слід дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.