Відбувся дводенний тренінг «Підвищення ефективності управління активами територіальних громад – партнерів 4-ї когорти Програми DOBRE»

Дата: 24.03.2021 15:33

23-24 березня 2021 року відбувся дводенний тренінг з «Підвищення ефективності управління активами територіальних громад - партнерів 4-ї когорти Програми DOBRE».

Тренінг «Підвищення ефективності управління активами територіальних громад - партнерів 4-ї когорти Програми DOBRE» проведено експертами-консультантами, консультантами програми DOBRE Ольгою Шубіною, Вірою Козіною, Іриною Бакунчик, Анастасією Сербіною, Лесею Федченко, Юлею Бодашевською, Оленою Ільченко, Марією Бондар.

Від нашої громади на тренінгу були присутні шість представників громади: Григорій Ванзуряк, Олена Бадюк, Ілля Лопуляк, Анаталій Тімофті, Ольга Зайцева та Світлана Григоренко.

Тематика дводенного тренінг дуже важлива для нашої громади. Так, на дводенному тренінгу було проведено презентацію експертами-консультантами програми DOBRE за наступними тематиками: встановлення ставок місцевих податків та зборів; управління комерційними КП, засновником (власником понад 50%) яких є територіальна громада. Окремі особливості надання ЖК-послуг ОМС ТГ; регуляторна діяльність; оренда майна, відмінного від земельних ділянок; робота з безхазяйним майном, майном відумерлої спадщини, прийняття майна за набувальною давністю; благоустрій як елемент підсилення ефективності управління активами; співробітництво територіальних громад. Державно-приватне партнерство; самоврядний контроль у земельній сфері, стягнення безпідставно збережених коштів; Придбання майна територіальною громадою; договірна та претензійно-позовна робота в ОМС; списання майна; приватизація комунального майна. Приватизація житлового фонду; Програма з підвищення ефективності управління активами. Реєстр майна територіальної громади.

Проведений експертами-консультантами програми DOBRE тренінг був кваліфікований, доступний та чудова презентація, що дало можливість почути відповіді на питання, які виникають під час управління активами і отриманий  досвід в подальшому буде обов’язково використовуватися.

Завдяки великій роботі, яку провели експерти-консультанти програми DOBRE для територіальних громад - партнерів 4-ї когорти Програми DOBRE, ми мали змогу отримали практичний посібник, у формі робочого зошиту учасника тренінгу «Управління активами територіальної громади», в якому зібрано перелік питань, які необхідно проаналізувати для спільного вирішення питання доцільності застосування конкретних інструментів з управління активами наших територіальних громад. Кожний розділ зошиту також містить опис документів, потрібних для використання окремого інструменту. Тож уся запитувана інформація необхідна для того, щоб наша спільна робота у 2021 році була результативною та успішною.

Захід проведено у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Глибоцька селищна рада територіальної громади є партнером Програми DOBRE у Чернівецькій області.