Роз’яснення Держпраці: для яких категорій працівників медичний огляд є обов’язковим

Дата: 24.05.2021 11:56

Державна служба України з питань праці інформує  щодо обов’язкового проходження медичного огляду певними категоріями працівників.

Так, проходити медичний огляд зобов’язані працівники:

зайняті  на важких роботах;

роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

на роботах, де є потреба у професійному доборі;

особи віком до 21 року (незалежно від професії та виду професійної діяльності).

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» - «Обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій», роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (упродовж трудової діяльності) медичних оглядів працівників.

За результатами періодичних медичних оглядів, у разі потреби, роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів.

Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:

за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я пов'язане з умовами праці; за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов'язки.

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.