Заходи з поліпшення санітарного стану.

Дата: 25.10.2021 08:11

Фото без описуВ останні роки у зв’язку зі спалахом масового розмноження стовбурових шкідників хвойних та широколистяних лісів (зокрема, короїдів) широкого поширення набули санітарні рубки – суцільні та вибіркові.

Санітарні рубки — це вилучення з лісу сухостійних, усихаючих, дуже ослаблених, пошкоджених шкідниками, хворобами або внаслідок стихійних явищ, техногенних впливів окремих дерев або їх груп. Санітарні рубки можуть бути вибірковими (коли вирубується одне дерево або їх група із запасом 5 і більше м3 на гектар) або суцільними (коли вирубуються дерева на площі 0,1 га і більше). Санітарні рубки відносяться до так званих «санітарно-оздоровчих заходів». Проводяться силами лісокористувачів. Згідно Санітарних правил в лісах України, затверджених Кабміном України 27 липня 1995 р. № 555, Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених Кабміном України 12 травня 2007 р. № 724, є обов'язковим заходом в лісах України.

ДП «Чернівецьке військове лісництво» та Глибоцька селищна рада повідомляє, що на території Глибоцької громади будуть проводитись заходи з поліпшення санітарного стану лісів, а саме вибіркова санітарна рубка.