Африканська чума свиней!

Дата: 17.12.2021 11:44

15 грудня 2021 року відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій райдержадміністрації Рішення № 4, у зв’язку з виявленням випадку африканської чуми свиней (АЧС) у особистому селянському господарстві гр. Ковальчука Т.І., яке розташоване на території Глибоцької ТГ в с.Опришени.

Зважаючи на встановлений факт та керуючись чинним законодавством України, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій райдержадміністрації прийняла  рішення про визнання господарства гр. Ковальчука Т.І. епізоотичним  вогнищем щодо африканської чуми свиней і  встановлення карантину з 15 грудня 2021 року та затвердила «План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві гр. Ковальчука Т.І. с.Опришени, Глибоцької ТГ».

З метою недопущення поширення хвороби встановлено суворий контроль за протиепізоотичною ситуацію у населених пунктах району. Зокрема:

- 5-ти  кілометровою зоною захисту від межі спалаху визначено в с.Опришени – Глибоцької ТГ та с.Тарашани, с.Станівці, с.Привороки – Тарашанської ТГ;

- 10-ти кілометровою зоною нагляду від межі зони захисту визначено – с.Стерче, с.Черепківці, с.Н.Вовчинець, с.Михайлівка, с.Ч.Діброва, с.Димка, смт.Глибока – Глибоцької ТГ; с.Тереблече, с.Н.Синівці, с.Буківка – Тереблеченської ТГ; с.Турятка, с.Поляна – Тарашанської ТГ; с.Волока, с.В.Кузьміна, с.Грушівка, с.Круп’янськ – Волоківської ТГ; с.Старий Вовчинець, с.Багринівка – Кам’янецька ТГ; с.Сучевени, с.Петричанка, с.Просіка - Сучевенська ТГ; с.Тисовець – Великокучурівська ТГ; с.Карапчів – Карапчівська ТГ; с.Хряцька, с.Підвальне, с.Байраки, с.Петрашівка, с.Тернавка – Герцаївська ТГ; с.Годинівка, с.Велика Буда – Острицька ТГ; с.Луковиця – Чагорська ТГ.

Відповідним службам дані доручення забезпечити безумовне виконання  Плану заходів та провести розслідування з метою встановлення можливих шляхів занесення збудника на територію особистого селянського господарства гр. Ковальчука Т.І. Також  Чернівецькому районному управлінню поліції ГУНП в Чернівецькій області доручено забезпечити ліквідацію стихійних місць торгівлі живими тваринами (свинями) та не перобленою продукцією тваринного походження, а Глибоцькому управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та органам місцевого самоврядування провести роз’яснювально-інформаційну роботу серед населення щодо необхідності дотримання норм карантину та дій у випадку виявлення захворювання у домашніх тварин.

Довідково.   Африканська чума свиней (скорочена назва АЧС) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней, збудником якого є вірус. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.