В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19

Дата: 08.02.2022 15:54

В Україні скорочено тривалість амбулаторно-поліклінічного і стаціонарного лікування недужих на коронавірусну інфекцію, пише bukoda.gov.ua/.

Про відповідні зміни до 722 наказу "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" Міністерство охорони здоров’я повідомило на своєму сайті.

Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що мова йде лише про тестування методом ПЛР, - повідомляють у МОЗ.

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.

Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.