Для тих, хто іще не знає…Гід з державних послуг допоможе зорієнтуватися в нових е-сервісах

Дата: 11.02.2022 10:54

З початком карантинних обмежень електронізація взаємин з різними державними органами увійшла у нашу повсякденність. Тож задля покрашення поінформованості населення Міністерство цифрової трансформації України запустило портал з інформацією про всі державні послуги - Гід з державних послуг.

Нагадуємо, що  Гід з державних послуг (https://guide.diia.gov.ua/) — це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Він постійно продовжує поповнюватись інформацією про адміністративні послуги.

Сьогодні на сервісі доступна інформація про понад 1860 державних послуг органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а його відвідуваність в середньому становить більше 5000 користувачів в день. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.

Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями, які створені як для громадян так і для бізнесу. До слова, на Гіді можна:

• дізнатися інформацію про те, де можна отримати послугу та як її замовити;
  • чиє державна послуга онлайн, чи вона поки доступна лише офлайн;
  • хто може звернутися за отриманням такої послуги;
  • строк та вартість надання державної послуги;
  • вичерпний перелік документів, який є необхідним при отриманні державної послуги;
  • куди звернутися для оскарження рішень, дій і бездіяльності суб’єкта надання державної послуги тощо.

Якщо людина очікує на народження дитини, планує відкрити бізнес, змінити місце проживання, придбати нерухомість чи авто або займатися інвестуванням, тощо - усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.

Ми прагнемо, щоб якомога більша кількість мешканців громади дізналася про переваги Гіда з державних послуг та користувалася ним. Таким чином жителі Глибоччини отримають інформацію про всі державні послуги в Україні, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.