Медики вкотре інструктують: як надати допомогу потерпілим на воді.

Дата: 29.06.2022 15:17

Водойми влітку – не тільки місце, де гарно й весело можна провести час, а й територія підвищеної небезпеки. Усе тому, що люди часто нехтують правилами поведінки на воді. Відтак, важливо не лише купатися з розумом, а й не розгубитися у випадку, якщо із кимось із відпочивальників трапиться біда.

Найперше, що слід зробити, якщо необхідно надати допомогу потопельнику – викликати «швидку». На цьому наголошує завідувач навчально-тренувального відділу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Мацьо.

До приїзду лікарів необхідно допомогти людині:

• Покладіть потопельника на спину і швидко очистіть йому рот від мулу і слизу.
  • Утримуючи голову в закинутому положенні, висуньте нижню щелепу, зробіть глибокий вдих, щільно притулите свій рот до його відкритого рота або носа і вдмухуйте повітря. Повторіть п’ять разів поспіль.
  • Якщо відсутнє серцебиття і розширені зіниці – негайно переходьте до закритого масажу серця і продовжуйте виконувати штучне дихання.

«Щоб виконати закритий масаж серця, перемістіть кисті рук на нижню третину грудини потерпілого і поставте їх одна на одну, під прямим кутом.

Обома руками, випрямленими в ліктях, ритмічно і різко натискайте на грудну клітку частотою не менш 120 разів на хвилину. Дітям масаж серця потрібно робити однією рукою, а малюкам молодше одного року – двома пальцями», – розповідає медик.

Закритий масаж серця потрібно чергувати зі штучним диханням – 30 поштовхів на 2 удмухування.

Правила надання першої допомоги при утопленні - Ungvar Info