Шановні жителі Глибоцької громади!

Дата: 01.07.2022 10:01

Триває пожежонебезпечний період. Щорічно загоряння в природних екосистемах завдають непоправних збитків природі та державі. Нагадуємо, що громадянам, підприємствам, установам, організаціям у цей час забороняється:

• розведення багать у лісі;
  •  палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Закликаємо жителів громади бути свідомими та дотримуватись правил пожежної безпеки!

Пам’ятайте, що підпали  можуть бути прирівняні до диверсійної роботи.

Окрім того, за порушення вимог пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 71 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачене покарання у вигляді накладення штрафу на громадян:

•  від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 до 4590 грн) на посадових осіб;
  • від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15300 грн).

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі:

• на громадян – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15300 грн);
  • на посадових осіб – від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (від 10710 до 30600 грн).