Як отримати грант для створення або розвитку тепличного господарства

Дата: 11.07.2022 13:38

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв з метою підтримки агровиробників, забезпечення стимулювання розвитку існуючих, а також збільшення кількості нових тепличних комплексів, створення робочих місць та насичення вітчизняного ринку якісними продуктами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Як отримати?

• Заява формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку (АТ «Державний ощадний банк України») засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - портал Дія).
  • Зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі Дія (diia.gov.ua) за допомогою BankID або електронного підпису.
  • Відкрити вкладку «Послуги – Створення бізнесу – Грант на теплицю».
  • Заповнити заявку щодо отримання гранту на розвиток тепличного господарства.
  • Розробити та додати до заяви проєкт будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією.
  • Типовий проєкт модульної теплиці затверджується Мінагрополітики та розміщується на офіційному вебсайті.

Хто може подати заявку на отримання гранту?

Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами.

Які строки розгляду заявки?

Заявка буде опрацьована протягом 15 робочих днів.

Хто приймає рішення про надання гранту?

Рішення про надання гранту приймає Міністерство аграрної політики України після перевірки заяви уповноваженим банком та розглянувши проєкт будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією. Прийняте рішення оформлюється наказом.

Отримувач підписує у відділенні уповноваженого банку договір про надання гранту у формі приєднання, за формою, затвердженою Мінагрополітики, а також відкриває у відділенні уповноваженого банку рахунок. Отримувач самостійно здійснює переказ коштів своєї частки співфінансування на власний рахунок.

Хто надає грант?

Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки через системно важливі уповноважені банки, перелік яких затверджений Національним банком, відповідно до договору про співробітництво між Мінагрополітики, Мінекономіки та уповноваженим банком (договір про співробітництво).

Який розмір гранту?

Розмір гранту становить до 7 млн грн за 2 гектар.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:

• для першої 1 000 заявок не більше 70 % вартості проєкту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 7 млн грн, не менше 30 % — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних);
  • для всіх наступних заявок не більше 50 % вартості проєкту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 5 млн грн, не менше 50 % — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Які умови отримання гранту?

У разі отримання гранту потрібно:

• створити від 40 робочих місць;
  • здійснювати діяльність не менше 3 років після завершення будівництва теплиці;
  • сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.
  • Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці.

Які вимоги до площі нової теплиці?

Гранти надаються для теплиці площею від 1,6 га до 2,4 га.

В які строки модульна теплиця має бути збудована?

До 1 року.

Чи можна отримати грант, якщо земля в оренді?

Можна отримати грант, якщо земля у власності суб’єкта господарювання або у правокористуванні не менше ніж 7 років.

На які цілі можна витратити грант?

На оплату будь-яких рахунків щодо проєкту будівництва модульної теплиці (придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію тощо.

Чи потрібно повертати державі отриманий грант?

Отримувач повинен повернути різницю між фактично використаними державними коштами та фактично сплаченими податками та зборами, лише якщо не виконаєте зобов’язання перед державою, тобто:

• не створить робочі місця;
  • здійснюватимете вказану діяльність менше 3 років;
  • не сплачуватимете податки.

Більше інформації за посиланнями: