Чому важливо контролювати зарахування страхового стажу?

Дата: 12.09.2022 15:57

Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2022 – 1430 грн (6500 грн х 22%). Однак працівники, за яких роботодавець нараховував та сплачував єдиний внесок на рівні мінімального розміру, не зможуть претендувати на вищий розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний.

Періоди роботи, за які роботодавець або самозайнята особа не сплатили обов’язкового єдиного внеску і накопичили заборгованість, до страхового стажу не зараховуються. Оскільки від тривалості страхового стажу залежить розмір майбутнього пенсійного забезпечення, важливо дбати про його накопичення та контролювати ситуацію щодо сплати роботодавцем страхових внесків.