З 1 жовтня діятиме обов’язкова до виконання вимога Правил дорожнього руху: водії повинні вмикати ближнє світло фар

Дата: 29.09.2022 15:00

Українські водії, згідно з п. 9.8 ПДР, мають за містом та за межами інших населених пунктів включати денні ходові вогні або ближнє світло фар з 1 жовтня. За порушення цієї норми кермувальників штрафуватимуть.

Необхідність включення навіть днем поза межами міст та селищ денних ходових вогнів або ближнього світла фар продиктована скороченням світлового дня і далеко не завжди добрими погодними умовами. Вважається, що завдяки такій обережності ризик потрапити у ДТП знижується до 15%, залежно від погодних умов.

Якщо з 1 жовтня по 1 травня за містом водій рухається без увімкнених денних ходових вогнів або ближнього світла фар, то патрульні поліцейські складають протокол за ч. 2 ст. 122 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень. Штраф за цією статтею становить від 425 до 510 гривень.

Із 1 жовтня водіям треба вмикати фари за містом | Українська правда