Інформація щодо спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї у 2022 році

Дата: 30.09.2022 14:35

Механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики в державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, зокрема за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї» визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107.

Відповідно до указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та від 12 серпня 2022 року № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» в Україні діє воєнний стан.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року № 245 «Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» кошти Державного бюджету України на 2022 рік, зокрема за програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», передбачені Мінагрополітики, як головному розпоряднику бюджетних коштів, спрямовані до резервного фонду державного бюджету з метою оперативного забезпечення потреб сектору безпеки та оборони в умовах введеного воєнного стану в Україні.

У зв’язку з вищезазначеним, надання спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї у 2022 році не здійснюється.
Після припинення воєнного стану та у разі передбачення видатків у поточному році для здійснення фінансової підтримки сільгосптоваровиробників Мінагрополітики, з урахуванням поточної ситуації, визначатиметься з пріоритетними напрямами такої підтримки, зокрема у галузі тваринництва.

Принагідно зазначаємо, що у рамках проєкту «єРобота» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2022 року № 903) (далі – Постанова 738).

Абзацом першим пункту 1 Постанови 738 затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі – Порядок). Відповідно до пункту 6 Порядку, надання мікрогрантів здійснюється Мінекономіки через АТ «Ощадбанк» на підставі рішень Державного центру зайнятості, включених до подання про надання мікрогрантів, відповідно до договору про взаємодію між Мінекономіки, уповноваженим банком та Державним центром зайнятості.

Пунктом 5 Порядку визначено, що мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат, як: придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави); закупівля ліцензійного програмного забезпечення, тварин, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з виробництвом продукції/ наданням послуг (якщо такі витрати становлять не більше 20 відсотків розміру мікрогранту) (деталі зазначаються отримувачем у бізнес-плані); послуги маркетингу та реклами (якщо така послуга становить не більше 10 відсотків розміру мікрогранту); орендна плата за нежитлове приміщення (якщо така орендна плата становить не більше 25 відсотків розміру мікрогранту); орендна плата за обладнання (якщо така орендна плата становить не більше 10 відсотків розміру мікрогранту); лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування); використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

За більш детальними роз’ясненнями щодо порядку отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу, Ви маєте право звернутися до Міністерства економіки України.

З презентаційним матеріалом можна ознайомитися за посиланням:

До уваги бджолярів – КОМИШУВАСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА