Збережемо тепло в оселях: корисні поради від Мінреінтеграції
Цієї зими маємо особливо серйозно поставитись до питання енергозбереження.
Тож як зберегти тепло в оселях?
Пропонуємо кілька простих поради, які допоможуть зберегти тепло в оселях та зменшити витрати на опалення:
1. Зменшіть температуру опалення. Якщо є можливість регулювати опалення, підтримуйте температуру в помешканні не більше 18 градусів. Зменшуйте температуру в кімнатах, які не використовуєте. Також, коли лягаєте спати або йдете з дому.
2. Обирайте ощадливі засоби обігріву. Використовуйте кондиціонер у режимі обігріву замість газового опалення, якщо на вулиці вище 0 градусів. Це найбільш економний та ефективний спосіб обігріву, якщо у Вас індивідуальне опалення.
3. Підготуйте вікна. Відрегулюйте фурнітуру вікон, щоб вони щільно зачинялися і не було протягу.
Встановіть на вікнах нові гумові ущільнювачі, якщо вони відсутні або пошкоджені та втратили свою еластичність. Можна використати звичайний скотч, паперові смужки або паралон. Встановіть прозору тепловідбивну плівку на внутрішню частину віконних рам, так зване «третє скло».
Зашторте вікно жалюзями або короткими шторами. Через скло зимою втрачається приблизно 8-15% тепла. Якщо належним чином утеплити вікна, то можна підвищити температуру в оселі на 2-3°С.
4. Подбайте про утеплення дверей. Утепліть ущільнювачем вхідні двері по периметру стулок.
Якщо маєте подвійні вхідні двері, зачиняйте обоє. Щільно закривайте міжкімнатні двері, а вентиляційні отвори у квартирі або будинку обладнайте спеціальними дверцятами чи регульованими ґратками. Це дозволить зменшити витік теплого повітря з приміщень.
Завжди тримайте зачиненими додаткові двері на вході до під’їзду (тамбурні двері) або встановіть доводчик дверей.
5. Зменшіть тепловтрати. Тримайте відкритими батареї: відсуньте меблі, підніміть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте фольгований тепловідбивний екран на стіну за батареєю.
Тримайте зачиненими всі вікна, у тому числі на балконі або лоджії. Закривайте на ніч вікна шторами, ролетами, жалюзі, тримайте відкритою батарею, адже тепло у кімнату має потрапляти вільно.
Приберіть з радіаторів опалення декоративні панелі. Вони зменшують їхню ефективність на 20%. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша ніж у тих, які виступають у кімнату.
6. Піклуйтеся про тепло у під’їзді та у будинку. Якщо в будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, разом із сусідами зверніться до управителя (ЖЕК), ОСББ або знайдіть фахівця, щоб встановити температуру в квартирах не більше 18 градусів. Простежте за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та горищах.