Безпека на дорозі в темну пору доби: використовуємо світловідбиваючі елементи.

Дата: 21.11.2022 17:40

Аварійність на неосвітлених вулицях зростає. Лише за останній місяць в Україні загинуло 120 пішоходів. 100 з них стали жертвами автопригод саме у темний час доби. Щоб навчити дітей, як вберегти себе на неосвітленій дорозі, представники МВС розпочали акцію «Не розгубись у темряві!».

До стартового тренінгу долучився Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. «Ми говоримо про прості речі, які рятують життя, бережуть наше здоров’я. Дуже проста стрічка-флікер – рятує життя. З нею вас видно на дорозі за 120 метрів. Без неї вночі за 30 метрів водій вже не побачить вас», – підкреслив очільник МВС.

Доведено, що найкраще видно елементи жовтого кольору та розміром понад 15 квадратних сантиметрів. Флікери (світловідбиваючі стрічки ) краще чіпляти на рухливих частинах тіла (передпліччя, гомілки, зап’ястки, щиколотки). Через низький зріст, діти менш помітні на дорогах. Тому чіпляти їх потрібно як найнижче.

За наявності флікерів водій бачить пішохода за 130 метрів

Відстань, за якої пішохід видимий для водія автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар це - 25-30 метрів. В той же час, за наявності флікерів на одязі, людину видно за 130 метрів. Тому дуже важливо носити світловідбиваючі елементи.

Світлина використана з вільних джерел:

Безпека на дорозі: порада козятинчанам, як стати «помітними» вночі :  12:11:2022 - kazatin.com