Зв'язок від вашого оператора зник — перемкніться на мережу іншого завдяки національному роумінгу

Дата: 29.11.2022 11:37

Зв'язок від вашого оператора зник — перемкніться на мережу іншого завдяки національному роумінгу.

Ще в березні спільно з мобільними операторами, Держспецзв'язку та НКРЗІ ми запустили національний роумінг в Україні. Це дозволяє перемикатися між операторами Київстар, Vodafone та lifecell без зміни сім-карт та тарифів.

Як скористатися:

1. Вимкніть автовибір мережі на Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор на iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі.

2. Знайдіть та виберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.

3. Якщо підключитися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу.

4. Перевірте, чи можна зателефонувати/відправити SMS.

Важливо!

Раз на день намагайтеся повернутися до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі.

Довідково

Київстар, Lifecell та Vodafone-UA запустили національний роумінг на території всієї України. Він дозволить бути на зв’язку там, де зникла мережа деяких операторів. Це дуже актуально в населених пунктах, де йдуть бойові дії. Пояснюємо, що робити, якщо немає зв’язку на телефоні.

Що таке національний роумінг та чим він допоможе, якщо немає зв’язку на телефоні?
Національний роумінг – ініціатива Київстар, Lifecell та Vodafone-UA та держави, яка дозволяє змінити мобільну мережу абсолютно безкоштовно. У випадку, якщо зв’язок, яким ви користуєтеся недоступний або погано працює у вашому місті, можна перепідключитися на іншого оператора мобільного зв’язку.

Де працює національний роумінг?
Насамперед національний роумінг запустили у Донецькій, Луганській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Сумській та Запорізькій областях. Наразі ця послуга доступна на території всієї України.

Які можливості надає національний роумінг?
При перепідключенні на іншого оператора є всі можливості в рамках вашого тарифного пакета.

Національний роумінг дає можливість:

використовувати 2G/3G інтернет, але оператори попереджають, що при перепідключенні оператора швидкість передачі може бути знижена до 512 Кбіт/с;

здійснювати дзвінки всередині мережі та на номери інших мобільних операторів, надсилати повідомлення та дзвонити на міські номери;

дзвонити на короткі номери, у тому числі екстрених служб.

На телефоні немає мережі: що робити?
Відключаємо автовибір мережі. На Android це можна зробити через меню “Налаштування”, а IOS – “Параметри”

Підключення національного роумінгу на Android Установки ➩ Мобільна мережа ➩Мобільна передача даних ➩Оператор

Що робити, якщо немає мережі: Розповідаємо, як переключитися на іншого оператора на телефоні

Світлина з вільних джерел.