До уваги управителів багатоквартирних будинків, голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), голів житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), жителів приватних домоволодінь!

Дата: 01.12.2022 11:14

З початком опалювального сезону зростає рівень споживання природного газу на опалення і побутові потреби та виникають ризики, пов’язані з використанням опалювальних і нагрівальних приладів.

Нехтування правилами безпечного користування ними здатне спричинити пожежі у багатоквартирних будинках та приватних домоволодіннях.

Для недопущення  непередбачуваних наслідків, управління житлово-комунального господарства пропонує:

Управителям багатоквартирних будинків, головам ОСББ та ЖБК –  посилити роз’яснювальну роботу серед жителів підпорядкованих будинків щодо:

– дотримання Правил безпечного користування газом у побуті та Правил користування опалювальними приладами;

– недопущення використання газобалонного обладнання у квартирах багатоквартирних будинків;

Жителям приватних домоволодінь:

– дотримуватись правил безпечного користування газом у побуті та правил користування опалювальними приладами;

– дотримуватись вимог розміщення газобалонних установок та їх експлуатації;

– в будинках з пічним опаленням – не допускати використання печей, які мають несправності цегляної кладки, тріщини, через які назовні виходять топкові гази і можуть вилітати іскри, не використовувати горючі і легкозаймисті рідини, не допускати перегрів стінок печей, випадання з груб чи зольників жарин, горіння сажі в димоходах.

Не залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати наглядати за ними дітям.

Стосовно користування населенням побутовим газом, який використовується у газових плитах, опалювальних котлах та печах, а також у колонках для нагрівання води.

Побутовий газ безбарвний і без запаху, тому в нього спеціально додають одоранти - речовини, що надають йому різкого неприємного запаху. На жаль, тільки запаху! Тому витік газу неважко визначити за запахом, але неможливо побачити.

Витік газу надзвичайно небезпечний. Надихавшись ним, людина може отруїтися, навіть померти. Газ може вибухнути і призвести до руйнувань та пожежі. Досить малесенької іскри, щоб газ спалахнув. Ось чому газовими приладами потрібно користуватись особливо обережно і завжди дотримуватись правил безпеки.

При користуванні газовою плитою:

• не залишайте без догляду ввімкнену конфорку;
  • стежте, щоб закипаюча рідина — вода, молоко, суп – не залила газ. Якщо це все-таки трапилось, спочатку перекрийте газ, а потім уже витирайте плиту;
  • ніколи не використовуйте газову плиту для опалення приміщення;
  •  не навантажуйте газові труби, не вішайте на них ганчірки, не стукайте по них;
  • не читайте і не робіть уроки в приміщенні, де розміщена газова плита, тобто на кухні.

При користуванні газовими приладами категорично забороняється:

• користуватися несправними або пошкодженими газовими приладами;
  •  проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будиночка);
  • дозволяти дітям користуватися газовими приладами;
  • залишати без догляду увімкненими газові прилади, навіть на короткий час;
  • користуватися газовими колонками, газифікованими, опалювальними печами й іншими приладами при відсутності тяги в димарі;
  •  переносити і самовільно ремонтувати газове обладнання в приміщеннях, вносити зміни в конструкцію газових приладів і устаткування.
  •  самостійно намагатися визначити витік газу, використовуючи для цього джерела відкритого вогню (сірники, запальнички). Правильним буде нанесення пензлем мильного розчину на місце, яке викликає підозру. У випадку витоку газу на цьому місці будуть утворюватися і збільшуватися у розмірі повітряні кульки.

Якщо ви відчули запах газу:

• у жодному разі не використовуйте, сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню;
  •  не вмикайте світло і будь-які електроприлади;
  • не користуйтеся електродзвониками квартир;
  •  негайно перекрийте вентилі на газових приладах і крани подачі газу перед ними, забезпечте провітрювання приміщень, відчиніть вікна та двері;
  •  викличте аварійну службу газу за номером 104;
  • організовано і без паніки виведіть людей із загазованих і сусідніх приміщень;
  •  з прибуттям аварійної бригади газової служби дійте за їх вказівками.

Телефони гарячих ліній у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території Чернівецької області:

• Урядова телефонна «гаряча лінія» - 15-45, 0-800-507-309
  • Державна служба з надзвичайних ситуацій – (101) або оперативний черговий ДСНС у Чернівецькій області - (0372) 589123, 515619
  • Головне управління національної поліції в Чернівецькій області – (0372) 52-68-35
  •  Управління СБУ в Чернівецькій області – (037-22) 54-02-04
  •  Прокуратура Чернівецької області - (0372) 52-22-55,
  •  Оперативний черговий управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА - (0372)55-39 38
  • Оперативний відділ служби екстреної (швидкої) медичної допомоги – (0372) 550-103
  •  Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області - ( 0372) 58-38-84
  •  Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА - (0372) 52-32-69
  •  Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА – (03722) 4-55-37

НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області: 58001, м. Чернівці, вул. Кордуби, 9, т. (0372) 57-75-17, ф. (0372) 52-47-48,