Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Як проходять "16 днів проти насильства" у Глибоцькій громаді.

Дата: 05.12.2022 17:28
Кількість переглядів: 234

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Глибоцькій територіальній громаді служба у справах дітей провела інформаційно-роз’яснювальний захід серед працівників та відвідувачів Центру надання адміністративних послуг. Адже саме вони першочергово комунікують із населенням громади та внутрішньо переміщеними особами та вразі чого, можуть донести інформацію стосовно домашнього насилля.

Також на всіх інформаційних куточках було розміщено наочні листівки, флаери, брошури де зазначені контактні номери телефонів, номери гарячої лінії за якими можна звернутися в разі якихось проявів домашнього насилля.


Органи та служби, до яких можна звернутися за допомогою у випадку домашнього насильства

Уповноважені підрозділи органів Національної поліції України

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.

Департамент соціального захисту населення | Уповноважена особа (координатор) з питань запобігання та протидії насильству

Тут приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та  скерують вас для отримання необхідної допомоги.

Служби у справах дітей

До служб у справах дітей необхідно звертатися за потреби забезпечення захисту прав та інтересів дитини, надання допомоги дітям постраждалим від насильства, а також представництва прав та інтересів дитини у суді при розгляді питань, пов’язаних із здійсненням актів домашнього насильства, зокрема про видачу обмежувального припису.

Також зверніть увагу на те, якщо дитина стала свідком домашнього насильства, вона визнається постраждалою і Вам також необхідно звернутися за захистом у службу у справах дітей.

Медичні установи

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для      отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).

Центри з надання безоплатної правової допомоги

 Безоплатна первинна правова допомога полягає в отриманні юридичних консультацій фахового юриста, доступі до необхідної правової інформації, складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру;

безоплатна вторинна правова допомога полягає в отриманні правової допомоги для представництва інтересів у суді, підготовці процесуальних документів.

Суди

Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.

Важливо пам’ятати, якщо стається ситуація домашнього насильства, за допомогою можна звернутися в будь який орган або структуру задля отримання допомоги.


Звертайтеся на «гарячу лінію»: 0800 503 231 (номер безкоштовний для дзвінків з усіх телефонів)

Також інформаційну та соціальну допомогу нададуть в Глибоцькому районному центрі соціальних служб для сімї, дітей та молоді (смт.Глибока, вул. Грушевського, 2, а. каб.№ 8).


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь