Важливо! До уваги отримувачів державних соціальних допомог та пільг: інформує управління праці та соціального населення

Дата: 16.12.2022 17:10

З 1 січня 2023 року припиняється автоматичне (на період введення воєнного стану) нарахування державних соціальних допомог, в т.ч. допомоги на дітей одиноким матерям, соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, а також пільг.

30.11.2022 року набула чинності постанова "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій" прийнята на засіданні Уряду 15 листопада 2022 року під номером 1320, якою були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. 214 “Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану”, а саме: на період введення воєнного стану надання державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Особам, які не проживають на території територіальних громад, включених до переліку, строк виплат державних соціальних допомог та пільг продовжується до 31 грудня 2022 р. (включно).

У разі виключення територіальної громади із переліку державні соціальні допомоги та пільги продовжують виплачуватися протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з переліку, та протягом наступного місяця після її виключення, при цьому кошти державних соціальних допомог, виплачені отримувачам під час воєнного стану до моменту подання ними нових заяви та документів, не підлягають поверненню.

У разі коли у період введення воєнного стану виявлено відомості та/або отримано інформацію, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, виплата державної соціальної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виявлено відомості та/або отримано інформацію.

Враховуючи вищевикладене, всім отримувачам допомог яким виплати були продовжені автоматично, необхідно після 1 січня 2023 року звернутися для поновлення виплат.

• Зміни стосуються таких видів державної соціальної допомоги та пільг:

• державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

• допомога на дітей одиноким матерям;

•  допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

• допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

• щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

• тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

• тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

• допомога на проживання ВПО;

•  державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

• державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

•  пільги, які було призначено раніше.

З 1 січня 2023 року припиняється автоматичне нарахування державних  соціальних допомог | ВІКНА. Новини Калуша та Прикарпаття

В Україні спрощено порядок призначення окремих видів державної допомоги —  Вінницька обласна військова адміністрація