Як діяти при обмороженні: поради від фахівців

Дата: 28.12.2022 11:33

Фахівці Червоний Хрест України підготували кілька порад, як діяти при обмороженні.

Алгоритм надання першої допомоги наступний:

• припиніть дію холоду перемістіть постраждалого в тепле місце та зніміть холодний, вологий одяг/взуття;
  • розпочніть поступове зігрівання обмороженої частини тіла занурте обморожену ділянку у воду з температурою 37-40°C на 20-30 хв;
  • бажано забезпечити постраждалу людину теплим (! безалкогольним) солодким питтям, вкрити ковдрою, дати перекусити;
  • після зігрівання ураженої частини тіла, обережно забинтуйте її сухою чистою пов’язкою. Уникайте контакту обморожених ділянок шкіри (наприклад, між обмороженими пальцями прокладіть шар тканини).

Якщо шкіра не відновила свій звичайний колір протягом 2 годин, якщо обмороження глибоке (є видимі пухирі або ділянки змертвіння) терміново зверніться до лікаря!