День пам'яті героїв Крут

Дата: 29.01.2023 15:24

29 січня в Україні відзначається 105-та річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни.

Героями Крут стали українські студенти, які відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір. Це був дуже важливий історичний документ, який визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну.

Сучасні Крути знову відбулися на початку березня 2022 року. Неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ.

Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України!