Індексація пенсій у 2023 році відбудеться вчасно

Дата: 23.02.2023 09:47

Про це йдеться на Урядовому порталі.  Щорічна індексація пенсій, передбачена пенсійним законодавством, розпочнеться з 1 березня.

Під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені в Законі «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Вже цього березня буде проведена індексація пенсій на 20%. Вона торкнеться більш ніж 10 мільйонів українців. Під час розрахунку враховуватиметься рівень інфляції та динаміка зростання середнього рівня зарплати.

Уряд збереже всі доплати до пенсії за віком. Так, пенсіонери віком понад 80 років продовжать отримувати щомісячну доплату в 500 грн. Для пенсіонерів віком 75-80 років ця доплата становить до 400 грн на місяць, а для пенсіонерів 70-75 років — до 300 грн.

Загалом цього року держава планує витратити на пенсійне забезпечення понад 700 млрд гривень.

Потрібний ресурс для того, щоб індексувати пенсії, буде знайдений, пенсіонери без підвищення виплат не залишаться