До Дня народження Тараса Шевченка

Дата: 09.03.2023 13:14

Символічно, що сьогодні по всій Україні іще натхненніше та гучніше звучить поетичне слово нашого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка та вірші присвячені йому особисто.

Своїм життям та своєю творчістю невтомний борець за свободу довів нам, що її безстрашні співці народжуються у найгірші для народу часи. Народжуються для того, щоб підкреслити непоборність його духу і його безсмертя.

Одне із поетичних читань відбулося сьогодні вранці у селищі Глибока, біля пам`ятника поету-борцю на площі Героїв Майдану.

Дев`ятикласниця Глибоцького ліцею Юлія Ванзуряк продекламувала вірш "Пророцтво" Дмитра Павличка присвячений Тарасу Григоровичу. У ньому юна поціновувачка творчості Поета передала слухачам незвичайну силу непокори та всеосяжну любов до рідної землі, страх і біль війни:

"Коли надійдуть танки й бетеери,

І вдарить по знаменах кулемет, –

Ті вмруть, а ті сховаються в печери.

Та на Майдані лишиться поет.

Він буде сам під кулями стояти

Без наляку й жалю, як Прометей,

І кров стече… Рабів народить мати,

Та він оберне знову їх в людей!..."

Ці правдиві рядки були опубліковані 9 березня 1991 року на сторінках бахмутського видання «Літературна  Україна» .

Тому не дивно, що прожиті, написані рядки віршів невмирущого Кобзаря понад двісті років тому актуальні і досі.

Черпаймо з поезій Шевченка його цілющу силу. Вона допоможе нам зберегти Україну такою, якою хотів бачити і залишити своїм нащадкам Поет.