Український доброволець - символ героїзму, патріотизму, мужності та відваги.

Дата: 14.03.2023 10:02

Вже історично склалося, що на захист держави стають ті, кого болить доля держави, її цілісність і майбутнє. Варто лише згадати славетних козаків Запорізької Січі, які об`єдналися у воєнізований добровольчий батальйон та століттями боронили українські землі. Чи Легіон Українських Січових Стрільців сформований виключно на добровольчих засадах.

Добровольцями стали також учасники Революції Гідності, неозброєні майданівці, які утримували барикади та бачили своїх однодумців мертвими від куль російських спецпризначенців. Там закінчилося їхнє мирне життя і розпочалася боротьба за свій народ, свою Україну.

Сьогодні, 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. Ця дата вибрана не випадково: саме в цей день 2014 р. перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці, що під Києвом, для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ – батальйон оперативного призначення Національної гвардії України ім. Кульчицького.

Українські добровольці стоять на захисті держави вже 9 років, поки триває російсько-українська війна.

Цінність цих людей важко переоцінити, адже завдяки їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму нам вдалося зупинити російського агресора, мобілізувати сили в тилу, озброїти армію і продовжувати боротьбу.

Українські добровольці – це гордістю і сила українського народу.