З 1 квітня в Україні діє нерестова заборона на вилов риби!

Дата: 11.04.2023 11:01

Щорічно по всій Україні встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах.

Терміни нерестової весняно-літньої заборони у Чернівецькій області діють з 1 квітня:

• на р.Дністер та Дністровському водосховищі з усіма притоками – по 09 червня;
  • у всіх інших річках та їх кореневих водах – по 19 травня;
  • у придаткових системах водойм – по 29 червня.

Що заборонено робити з 1 квітня?

З 1 квітня 2023 року не можна використовувати плавзасоби (човни) у визначених рибальством, здійснювати підводне полювання, проводити змагання зі спортивного рибальства, а також днопоглиблювальні, вибухові та інші роботи, видобувати будівельні матеріали у місцях масового нересту водних біоресурсів.

Що дозволено робити в цей період і кому?

Українцям дозволяється аматорське рибальство до 3 кілограмів риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега водойми. Проте лише у місцях, визначених у спеціальному переліку та інших водоймах у межах населених пунктів.

Зазначимо, що нещодавно за незаконний вилов риби в Україні зросли штрафи. З інфографікою можна ознайомитись нижче.

Довідково
Нерест – це дуже важливий період для водних жителів. Це час розмноження риби. Щороку з метою створення сприятливих умов для цього в Україні встановлюють заборону на лов риби.