Вічна слава, Максиме, тобі! Жаль, коротка життєва дорога.

Дата: 27.04.2023 20:15

Як шкода тих, кого забрали небеса,
Кого вiйна в безсмертнi списки записала,
Хай згасла свiчка, але пам’ять не згаса,
Бо нас життям вiд смертi захищали.

Сьогодні, віддати шану світлій пам`яті полеглого захисника, колишнього учня Черепковецької школи - Максима Патраша на урочистій лінійці з нагоди встановлення пам’ятної дошки зібралися учні, однокласники, вчителі, родичі, побратими, представники влади, духовенство та небайдужі жителі громади.

Багато хороших та сумних слів було сказано під час години пам’яті, присвяченій Максиму Патрашу. Боляче було дивитися на обличчя рідних полеглого Героя, якому виповнився лише 21 рік. Все своє життя він прожив у незалежній Україні, тут навчався, працював. Він був іще підлітком, коли розпочалася війна тому свідомо став на її захист вже у старшому віці.

Нажаль, ми не можемо повернути сина, онука, брата, коханого, але повинні зберегти у пам’яті його подвиг і самопожертву.

Це вже п`ятий пам`ятний знак на фасаді місцевого закладу освіти, який став для кожного з воїнів сходинкою до свідомого, дорослого життя і разом з батьківським вихованням сформував з колишніх, юних школярів мужніх оборонців, вірних синів української землі.

Кожен виступаючий на сьогоднішньому заході звертався до присутніх із закликом не забувати болючих уроків історії становлення української держави, кількості жертв, що загинули у боротьбі за свободу та єдність України.

«Щиро віримо, що ця та інші меморіальні дошки, які встановлені по всій Україні будуть нагадувати кожному поколінню про героїзм наших захисників у боротьбі за її суверенітет і територіальну цілісність» - зазначив Глибоцький селищний голова Григорій Ванзуряк.

Звісно, що нам усім дуже хочеться миру і спокою! І коли ми говоримо про війну, про воїнів, котрі в цей час стоять на захисті незалежності і неподільності нашої держави, ми розуміємо, що вони там для того, щоб небо над нашими головами було мирне. Натомість, кожен з нас повинен розуміти яка дорога ціна цього спокійного життя!

Ти далеко. Вже десь в висоті.

Добрим воїном будеш у Бога.

Вічна слава, Максиме, тобі!
Жаль, коротка життєва дорога.