Безпека дітей в інтернет-мережі.

Дата: 05.06.2023 09:04

Будуючи зручну цифрову державу, ми хочемо, щоб зручною та безпечною вона була для всіх, зокрема і для наймолодшого покоління. Тому, Мінцифра разом з національною платформою Дія.Освіта запустили серію освітніх матеріалів про безпеку дітей у мережі:

Симулятори — це інтерактивний формат перевірки знань, який дозволяє зануритися в реальні ситуації та виконати реальні завдання. Саме час нагадати і собі, і дітям про те, як грамотно використовувати переваги онлайн-світу.

Освітні продукти створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації для платформи Дія.Освіта за підтримки MІНЗМІН та Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні).

Пам'ятка

Основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто сказати дітям

• Не давайте нікому своїх паролів.
  • Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  • Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  • Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
  • Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  • Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  • Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  • Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  • Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  • Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
  • Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  • Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.