Більше можливостей для українських дослідників разом з новим Офісом «Горизонт Європа»

Дата: 08.08.2023 15:42

Нещодавно уряд підтримав створення в Україні Офісу програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Це означає, що з’явиться більше можливостей для нових наукових та інноваційних проєктів, розвитку людського капіталу, повернення вчених в Україну та інтеграції нашої держави до ЄС і європейського дослідницького простору!

Науково-дослідна програма ЄС «Горизонт Європа» була впроваджена у 2021 році на 7 років для подолання наслідків COVID-19. План програми передбачає збільшення фінансування науки в ЄС на 50%, а Єврокомісія виділила на цю програму приблизно 95,5 млрд євро.

Чим займатиметься Офіс «Горизонт Європа» в Україні?

• підтримкою українських організацій, проведенням інформаційних заходів про можливості співробітництва у сфері науки та інновацій, допомогою у пошуку партнерів для проєктів у ЄС та в усьому світі;
  • підвищенням обізнаності про історії успіху та роботою з конкретними проблемами реалізації проєктів в Україні (юридичними, операційними, фінансовими тощо);
  • консультуванням щодо політики, пов’язаної з інтеграцією України в європейський дослідницький простір;
  • контролем і аналізом реалізації проєктів співпраці у сфері досліджень та інновацій.

Віримо, що такі рішення сприятимуть більш активному розвитку наукової сфери України!