Стартував проєкт «Дивосвіт ниткового ремесла»

Дата: 22.08.2023 12:52

Вчора актова зала Глибоцького ліцею заграла усіма дивовижними барвами, які використовують наші майстрині в орнаментах під час створення своєї вишивки.
Ця демонстрації сімейних і музейних колекцій, у яких зберігаються унікальні зразки народного мистецтва різних поколінь та історичних періодів, відбулася завдяки презентації проєкту «Дивосвіт ниткового ремесла» Народним домом Глибоччини та Глибоцьким Центром туризму та краєзнавства.

Неймовірно цікавим стало спілкування присутніх із майстринями, запрошеними на презентацію проєкту. Кожна з них демонструвала свої роботи, розповідала цікаві та трепетні історії, які їй передували чи, навіть, наштовхнули їх на створення виробу.

Родзинкою заходу стали виступи юних талантів, які зачарували своїм співом та грою на бандурах усіх гостей.

Варто сказати, що організатори заходу анонсували проведення вже у вересні аж чотирьох навчальних курсів з традиційних видів мистецтва: ткацтва, бісероплетіння, вишивки нитками і бісером.

Як зазначає членкиня «Народного дому Глибоччини» Оксана Меленко: «Це неймовірна нагода безкоштовно опанувати нове ремесло, вивчити давні техніки ткання і вишивки, а водночас і відпочити душею в приємній компанії однодумців. Навчання проходитиме для всіх охочих незалежно від віку і рівня підготовки!»

До слова зазначимо, що ділитися своїм досвідом та вміннями з учасниками проєкту будуть майстрині вишивки і ткацтва Євдокія Візнюк та Олена Ясінська.

Він покликаний познайомити внутрішньо переміщених осіб з буковинською локальною традицією і зблизити українців з різних регіонів. Крім того, учасники зможуть разом відвідати краєзнавчі музеї Буковини, театральну виставу в Чернівцях, а ще – спробувати себе в живописі на пленері.

Отож, навчальні курси з традиційних видів мистецтва: ткацтва, бісероплетіння, вишивки нитками і бісером стартуватиме 5 вересня.

Зареєструватися на навчання можна тут: https://forms.gle/KWhw5pyfKgWae2vj8   , або за телефоном: 0951199978.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки програмою «Culture Helps / Культура допомагає», яка імплементується Іншою Освітою спільно з zusa за підтримки Європейського Союзу. #culturehelps.

Партнером проєкту є організація "Вишиваний Дивотвір".