Закон щодо державної підсумкової атестації та державних стандартів ухвалила Верховна Рада України

Дата: 13.11.2023 11:16

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо державної підсумкової атестації та державних стандартів».

Прийнятий Закон передбачає, що кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики, а після здобуття базової та профільної середньої освіти – також з історії України та іноземної мови (крім мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом).

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Також Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року», який забезпечить організацію вступної кампанії 2024 року в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Законом встановлено продовжити у 2024 році практику проведення вступних випробувань в електронному форматі з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання для конкурсного відбору на навчання у закладах фахової передвищої, вищої освіти.

Також з 2024 року не проводиться набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.

Абітурієнтам 2024: з чого розпочати підготовку до вступу