Повідомляємо населення громади про добування (відстріл) лисиць для контролю проведення імунізації тварин проти сказу

Дата: 17.11.2023 17:03

ДП “Чернівецьке військове лісництво” інформує, що:

• з 18 листопада по 13 грудня 2023 року силами єгерської служби в мисливських угіддях підприємства на території Глибоцької територіальної громади (смт Глибока) будуть проводитися заходи з добування (відстрілу) лисиць з метою контролю ефективності проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Днями для проведення заходу з добування визначено:

• середу, суботу та неділю.

Отже, на Буковині пройде завершальний етап кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин.

Довідково

На території Чернівецької області упродовж вересня поточного року проведено пероральну імунізацію диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

Завершальним етапом кампанії є відстріл лисиць з метою лабораторного контролю за ефективністю її проведення, а саме дослідження сироваток крові на наявність антитіл до вірусу сказу та дослідження зубів лисиць на наявність біомаркера – тетрацикліну.

Добування лисиць методом відстрілу на території Глибоцької громади триватиме з 18 листопада по 13 грудня 2023 року.

До відбору біологічного матеріалу залучатимуть спеціалістів державної служби ветеринарної медицини.

Всі заходи, передбачені кампанією, спрямовані на забезпечення епізоотичного благополуччя щодо сказу тварин. Адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі і становлять найбільшу загрозу у його виникненні.