Ввезення гуманітарної допомоги: новий цифровий механізм запустять з 1 грудня

Дата: 28.11.2023 08:54

З 1 грудня запрацює новий цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги в Україну.

Отримувачі зможуть подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги. Водночас триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року. Форма та зміст декларації залишаються однаковими в обох механізмах.

Електронна система дозволить створити прозорий облік гуманітарної допомоги, полегшити процедуру її ввезення та розподілу, а також унеможливить зловживання під час завезення та використання гуманітарки.

Скасовуються гарантійні листи від військових, а також запити на поставку та всі інші довідки. Також спрощується звітування - тепер звіт можна формувати в цифровій системі на основі декларацій, а більшість даних підтягнеться автоматично.

Як завозити гуманітарку з 1 грудня? Як і раніше.

Новий цифровий спосіб:

• Зареєструватись або увійти до “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”;
  • Заповнити декларацію з переліком товарів;
  • Система надасть унікальний код, який треба повідомити під час митного оформлення;
  • Розподілити допомогу;
  • Прозвітувати про цільове використання онлайн;

Паперовий спосіб:

• Заповнити паперову декларацію за правилами, які діють з 1 березня 2022 року.

Використання цього способу можливе до 1 квітня 2024 року.

ІНФОГРАФІКА НИЖЧЕ

В Україні 1 грудня запрацює цифровий механізм для ввезення гуманітарної  допомоги | Кабінет Міністрів України