Друзі, а Ви куштували сири кооперативу "Добрі ґазди"?

Дата: 19.01.2024 14:01

Історія сиру — це тисячі років розвитку в ногу з цивілізацією. У світі нині скільки сортів сиру, що рахувати вже марно. Українці їдять усе більше сиру, а внутрішній ринок розвивається.

Усе це також і завдяки крафтовим сироварням, як-от сирний кооператив «Добрі ґазди» в Глибоцькій громаді. Кооператив популяризує буковинські сири й ділиться досвідом кооперації з ЄС, поєднуючи ремесло сироваріння, бізнес і туризм.

Трішки історії. Отож, після децентралізації та об'єднання Глибоцької громади в селі Михайлівка почали думати, як розвивати економічний потенціал села, яке занепадало. Підказкою стала історія – на території громади завжди були товариства з вирощування рогатої худоби й обробки молока. Зараз сирний кооператив «Добрі ґазди» на Буковині виробляє тонну продукції щомісяця! Це 12 різних сортів твердих і напівтвердих сирів, вершкове масло, йогурти, вершки та свою «родзинку» – копчений будз.

Як? Дивіться в відео від ШоТам?,  опублікуване в списку відтворення Добре там, де діють під назвою: "Сирна перлина: як буковинський кооператив туристів заманював".

Проєкт реалізовано в партнерстві і на замовлення  - Українського кризового медіа-центру у межах Програма DOBRE

Для перегляду відео переходьте за посиланням: