Міністерство освіти і науки України роз'яснює про вступ на творчі спеціальності в 2024 році

Дата: 21.03.2024 10:13

Вступники до закладів вищої освіти  на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс.

У МОН нагадають, що тестування в межах НМТ передбачає чотири предмети, з яких три — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору четвертого предмета — за вступником. Для вступу на творчі спеціальності (у разі розподілу ваги балів між ТК і НМТ на рівні 60-40) бали з кожного предмета НМТ відіграватимуть невирішальну роль у сумі загального вступного бала, але все ж будуть мати місце, що свідчить про готовність вступника до вищої освіти.

Вступ до закладів фахової передвищої освіти на творчі спеціальності не вимагає складання НМТ.

Також у МОН наголошують: складання НМТ дає можливість вступнику подавати заяви не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності, а також обирати місце навчання з урахуванням результатів конкурсного відбору.

Деталі – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/rozyasnyuyemo-pro-vstup-na-tvorchi-specialnosti-v-2024-roci